Urządzenie audio jest wyłączone - o co chodzi?

ftp://ftp.iem.ac.ru/windows/drivers/sound/soundmax/AD200B_6570_Win7.zip

nie wiem które to, tam wcześniej dawałam screna z menedżerem urządzeń, napisz z którego mam to wziąć.

 

 

 

zainstalowałam i nic nie pomogło :?

Hej,

Chodzi o kartę, która w menadżerze jest widoczna jako Urządzenie audio zgodne z High Definition Audio.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Miałam tak przed instalacją tego sound max od @JeyJey a teraz tylko tak jak na zdjęciu. To co zaznaczone :  HDAUDIO\FUNC_01&CTLR_VEN_10DE&CTLR_DEV_0BE3&VEN_10DE&DEV_000B&REV_1002

Hej,

Czyli teraz będzie chodzić o to ostatnie urządzenie na liście.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdź w usługach, czy usługa Windows Audio jest uruchomiona i ustawiona na automatyczny?

 

Edit:

 

Teraz ustaw jako domyślną kartę w Dźwięk i zakładka odtwarzanie na kartę SoundMax

 

Lub możliwe,że kodek uszkodzony.

Czyli co mam odinstalować Sound Max ? bo nie rozumiem.

Tak na automatyczny.

 

Ale gdzie mam to ustawić ? Gdzie jest ten dźwięk ?

 

Nie, w Dźwięk masz ustawić jako domyślną tą kartę.

To chodzi o to ? i gdzie mam tutaj zmienić ?

![10461786_1645153782377389_1016572213_n.j](https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10461786_1645153782377389_1016572213_n.jpg?oh=47f61b6207efc10f5bc571da1c193224&oe=53B2CDAC& gda =1404256317_11f08aa6abb9dbdf2e2fe35d42bbf3d5)

Zrób restart kompa.

Daj screen z Dźwięk, opcja odtwarzanie.

jest wyżej :slight_smile: a restart właśnie zrobiłam.

W/g systemu OK.

 

Sprawdź na słuchawkach na tylnym gnieździe.

 

Zobacz wszystkie ustawienia, może wyciszony, gniazdo nieaktywne, inne.

 

Możliwe również, że kodek uszkodzony.

Kodek czyli ? sterowniki ? I dlaczego raz mi pisze komunikat ‘‘Nie podłączono głośników ani słuchawek’’ a kiedy indziej ‘‘Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio’’ ?

 

Czyli, karta dźwiękowa.

 

Możliwe, że to gniazdo jest nieaktywne/uszkodzone lub jest uszkodzenie między gniazdem, a chipem płyty.

 

Sprawdź na gnieździe tylnym (zielonym), przednim jak masz?

Głośniki są przypięte do tyłu ale jak przypinałam do przodu też coś nie działało.

 

Czyli problem jest w sterownikach ? A format komputera by pomógł ?

Wszystko masz napisane, raczej sprzęt, czyli karta dźwiękowa.

 

Posprawdzaj wszystko i sprawdź na słuchawkach.

Hej,

Ewentualnie uruchom komputer z jakiejś nowszej dystrybucji Linuxa w wersji LiveCD i sprawdź czy pojawi się dźwięk. Jeśli nie, prawdopodobnie sprzęt jest uszkodzony.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zobacz na ustawienia w panelu SoundMAX.

Ale format coś da?

Jak dla mnie to bez sensu , ta płyta z tym systemem po prostu tak ma, iż niby są sterowniki itp a dzwięku nie ma, podobno update biosu coś tam dawał i niektórym udało sie na win7 mieć dzwięk, jednak przewaznie ludki wracali do xp albo kupowali osobną karte dzwiękową.