Urządzenie bluetooth


(Lekston) #1

Witam wszystkich.

Potrzebuje takie urządzenie-odbiornik bluetooth, dzieki któremu przekieruje dźwięk z komputera (przez bt) do wierzy z wejściem aux. Jak sie takie urządzenie nazywa i gdzie można je dostać? Ile może kosztować?

Z góry dzieki :wink:


(Technik Elektro) #2

nie sądzę by były tego typu urządzenia :-).


(Lekston) #3

Dlaczego? Skoro są słuchawki bluetooth? :> To działałoby na takiej samej zasadzie z tym, że zamiast samych słuchawek byłby wtyk np. minijack lub chinch do podłączenia do wierzy :]


(Shadowk) #4

Myślę, że taniej byłoby kupić słuchawki bezprzewodowe, nawet takie i przerobić je tak, żeby zamiast glośniczków był jack. Jeśli masz trochę wprawy w lutowaniu zrobisz to sam. Jest też urządzenie o którym mówisz: Sony Ericsson MBR-100, powinno działać jeśli masz profil A2DP w BT w komputerze.


(Lekston) #5

Dwie stówki :smiley: troszke dużo, chyba jednak łatwiej będzie przerobić zwykłe słuchawki :wink:


(Adalbert) #6

Hmm, a da się przekierować dźwięk z komputera do słuchawki bluetooth podłączonej do niego? Np. żeby muzykę słuchać albo rozmowy internetowe prowadzić?


(Shadowk) #7

Zależy co masz na myśli. Jeśli jest to słuchawka do rozmów to przekierujesz tylko dźwięk mono, nie wiem jak będzie z jakością muzyki, ale pewnie nie najlepiej. Jeśli masz słuchawki bluetooth do słuchania muzyki to nie powinno być problemu, tylko bluetooth w komputerze musi posiadac profil A2DP. Takie słuchawki kupisz już od 90zł np. Jabra BT320s. W sumie coś takiego pasowałoby też dla elektryka , bo można podpiąć pod nie cokolwiek z jackiem.