Urządzenie Brother i problem z podajnikiem papieru

Witam! Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym Brother DCP-385C. Chodzi o to, że najprawdopodobniej podajnik papieru zostawia ślady na kartkach - zostają takie małe uszczerbienia na środku kartki.

Po złożeniu w całość i spojrzeniu od góry, można to zobaczyć gołym okiem:

schowek01r.th.jpg

Przy drukowaniu referatu, sprawozdania, pracy domowej nie ma najmniejszego problemu, ale zamierzam wkrótce wydrukować pracę inżynierską i w tym przypadku już mi się to nie podoba.

Czy w Brotherach to normalne ?? Wiem, że sporo osób je ma więc proszę, aby ktoś się wypowiedział.

Hmm, ja mam Brothera DCP-165C i do tej pory kompletnie nie zwróciłem na to uwagi, aż zobaczyłem Twój post. Z ciekawości wyciągnąłem papier i rzeczywiście, istnieje bardzo mały (ok. 2 mm) paseczek, podobny do tego, który widnieje na Twoich fotach, chociaż troszkę mniejszy. Szczerze, nie jestem Ci w stanie nic poradzić, piszę tylko, że no niby ja też mam taki problem, chociaż korzystam ze sprzętu stosunkowo rzadko, więc mi to nie przeszkadza.

Hmm, jeśli ten problem ma sporo osób, to jednak wina wadliwego sprzętu…

Jeśli ma wiele osób to raczej takie były założenia przy projektowaniu tych drukarek.

Czyli jeśli Ty też masz taki zadziorek na kartkach to chyba jednak jest to normalny objaw. No cóż, prace wydrukowałem i w sumie nie wygląda to aż tak strasznie, ale jednak szkoda, że coś takiego w ogóle jest.

Dzięki za informacje :wink: