Urządzenie HP nie chce się zainstalowac na Win7

(Jolanta Stachowska) #1

Hej, mam zainstalowanego windowsa 7 na nowym komputerze, ze starego kompa ze starszym win chciałam przenieść urządzenie HP laserjet M1120 MFP ale odrzuca mi instalacje z płyty. W komunikacie jest napisane, że jest problem ze standardem Plug and Play. Poratujcie i proszę piszcie w miarę łatwym językiem, gdyż do geniusza komputerowego to mi troszeczkę brakuje. Z góry dziękuję za wszelkie rady :slight_smile:

(Cedar) #2

Podłączyłaś urządzenie do komputera przed próbą instalacji oprogramowania?

(Jolanta Stachowska) #3

Za pierwszym podejściem do instalacji tak, podłączyłam go przed instalacja. Ale później w trakcie instalacji wyskoczył komunikat, że dopiero teraz powinnam urządzenie podłączyć, więc odłączyłam, zrestartowałam kompa i już postępowałam tak jak kazała instrukcja.

(Cedar) #4

No i to podłączenie przed instalacją było Twoim największym błędem. Odłącz urządzenie, odinstaluj teraz to co się zainstalowało, wyczyść system za pomocą np. CCleaner i dopiero rozpocznij instalacje przy odłączonym urządzeniu.

Pamiętaj - jeśli w instrukcji nie napisano inaczej, to tego typu urządzenia podłączasz na wyraźna prośbę instalatora oprogramowania lub dopiero po jego zainstalowaniu.

(Karski Karol) #5

Najpierw instalujesz soft,

Później wyskakuje okienko z rysunkiem podłącz urzedzenie

i dopiero wtedy wkładasz USB i podłączasz do prądu.

To standardowa procedura.

(Bdogieros) #6

to żadna standardowa procedura, chyba wiadomo, że najpierw się podłącza urządzenie a potem instaluje sterowniki, ale w HP tego nie wiedzą

(Cedar) #7

To jest standardowa procedura i dotyczy nie tylko HP ale większości producentów urządzeń peryferyjnych. Spróbuj zainstalować urządzenie wielofunkcyjne Panasonic to się przekonasz, jaka jest wymagana kolejność czynności