Urządzenie wielofunkcyjne hp 3050, problem z wifi

Witam, kupiłem urządzenie all-in-one HP 3050 i mam takie pytanie: czy da się połączyć je przez wifi z komputerem bez udziału routera? czy nie ma takiej możliwości i będę musiał dodatkowo kupić router żeby nie używać kabla usb? Jeśli router jest niezbędny to jaki polecacie? (oczywiście możliwie jak najtańszy, dzięki któremu skonfiguruję sieć z drukarką)

Router będzie potrzebny, podaj swojego dostawcę internetu.

Mojego Canona podłączałem w podobny sposób - przy pierwszej instalacji wybrałem “sieć” i że chcę skonfigurować ją, wyszukał mi moją sieć - wybrałem ją, wpisałem klucz i zaczęło działać. Gdy chciałem podłączyć inny sprzęt, to też odpalam płytkę tylko wybieram opcję, że chce się przyłączyć. Oczywiście trzeba pamiętać, że żeby to zadziałało, potrzebna jest karta WiFi w komputerze - w laptopie problemu nie ma, bo chyba każdy to ma, a w komputerze stacjonarnym jeśli nie masz, trzeba dokupić :slight_smile:

Pozdrawiam!

Czym się różni połączenie bezprzewodowe z routerem od przewodowego? Do czego to WiFi w stacjonarce jest potrzebne?

:roll:

Gdybyś przeczytał geniuszu,

To jasno wynika, że chce połączyć przez WiFi bez udziału routera, a gdy nie ma takiej możliwości to czy będzie musiał kupić router, by nie używać kabla USB.

:roll:

A jeśli router postawi na stacjonarce i połączy go z nią kablem sieciowym to nie będzie mógł drukować bezprzewodowo?

:roll:

Nie wiem jak z tym HP, ale ja ze swoim Canonem tak nie mogę. Ponadto, unikać kabli i w te kable się wpakować? Zwykły router bez udziwnień 65-70zł do tego karta sieciowa na PCI-E 25 zł-35zł :wink:

:roll: