Urządzenie wielofunkcyjne, tania eksploatacja-jakie?

Witam

Temat wątku mówi sam za siebie. Szukam urządzenia wielofunkcyjnego. Drukarka, Skaner, Kopiarka. Głównym moim wyznacznikiem jest tania ekslopatacja.

Myślałem o urządzeniu wielofunkcyjnym atramentowym. Założyłem o nim wątek, ale nie wraz z Wami nie doszedłem do sensownych wniosków. Teraz jednak kasy się trochę więcej dozbierało/dozbiera. Myślę, więc o laserówce mono/kolor. Nie miałem z nią jednak nigdy styczności. Przeznaczyć mogę 750-850zł. 900zł to już jest maksymalna cena jaką mogę wydać. Przy cenach i linkach proponowanego sprzętu prosiłbym o sprawdzenie w jakiej cenie zakupić mogę tonery.

Jak to faktycznie jest… Czy ta laserówka jest faktycznie tańsza ? Jak to się przekłada na koszt strony ? Ile średnio na jednym tonerze każdy ten sprzęt pociągnie ?

Pozdrawiam. Wesołych świąt.

Ja bym ci polecił atramentówkę brother 375cw, drukuje świetnie, ma tanie tusze (zamienniki nawet po 16zł komplet) ma wifi i jest stosunkowo nie drogie (kupiłem za 350zł) Teraz także można przedłużyć gwarancję na 3 lata poprzez rejestracje swojego urządzenia na stronie brother.pl :slight_smile:

Mhm. Tylko, że Brothery mają świetnie zaprojektowaną ergonomikę z myślą o użytkownikach. Patrz: Wszystkie tusze do wydrukowania jednego koloru. Ten model także posiada ten mankament ? A jak jest tam z jakością druku skoro zakupiłeś ten sprzęcik ? :slight_smile:

Jakość wydruku normalna i zdjęć jest powalająca jak na sprzęt za tę cenę. DO wydrukowania koloru używa chyba tylko “potrzebnych” a nie wszystkich

Nie myślę o tym. Czytałem, słyszałem tu i ówdzie, że aby wydrukować dokument np. w czarnym kolorze to trzeba mieć czarny i czerwony i niebieski i żółty.

Jeżeli ktoś nie umie zmienić w opcjach drukowania na monochromatyczny (czyli tylko wykorzystanie czarnego) to tak jest ; ] , bo kolor czarny “tworzy” poprzez mieszanie innych ; >

brother

http://allegro.pl/item852192571_drukark … odowa.html

plus tusze firmy PRYZMAT.

Akurat na Allegro to raczej kupować nie będę. Raczej zakup w sklepie mnie interesuje. Powiedz mi jednak kolego, że tak sobie pozwolę, czemu PRYZMAT? Wyróżniają się ceną, jakością ?

dobra cena + jakość tuszy, na fakturę jest taniej niż na paragon :slight_smile: jedyny taki sklep :P.

A jakieś konkretniejsze ceny znasz ? Do tego właśnie modelu.

I jeszcze jedno pytanie.

Moje możliwości finansowe są naprawdę duże. 375 jest warta zakupu ?

Zamienniki w pryzmacie chodzą po 17 zł, oryginały z necie po 35 zl.

Zerknij tutaj http://swiat.drukarek.pl/drukarki/7945/ … 375cw.html

Ja kupiłem tą z tego sklepu http://megamarket.org.pl/urzadzenie-bro … 5c-p-28889

Jest warta każdej złotóweczki :slight_smile:

No wszystko ładnie pięknie, ale Ty akurat podałeś linka do 385 bez WiFi. Jakby się zastanowić to te WiFi koniecznie nie jest mi potrzebne, ale teraz. Niebawem może się to zmienić, a funkcja warta tych 40zł moich zdaniem. Pytanie jest inne. Czy jets Brother i z WiFi i z LCD ?

Pozdrawiam

Dodane 27.12.2009 (N) 9:48

Może MFC-490CW ?

DCP-585CW?

Chodzi CI o LCD taki, na którym byś oglądał zdjęcia ? Bo 375cw ma wyświetlacz i stamtąd np skanujesz itp. : ]

Dokładnie. Na którym miałbym podgląd. On ma wyświetlacz, ale monochromatyczny więc tam w sumie tylko proste polecenia. Ten LCD warty świeczki ? Jakość wydruku w tych modelach z LCD jest chyba taka sama ?

Ten LCD w Brotherach nic nie wnosi do tematu, bo nie służy do podglądu zdjęć, a do obsługi drukarki.

Ja wybrałem DCP-385C, bo nie mam wifi i mieć nie będę :slight_smile:

LCD nic nie daje tak naprawdę, bo na takim malutkim to foto może wyglądać ładnie, a w rzeczywistości na dużym ekranie monitora można wypatrzeć wady : )

Wg mnie lcd jest zbędny, bo to tak jakbyś zachwycał się fotkami zrobionym z komórki na małym wyświetlaczu, lecz gdy je obejrzysz na monitorze to już tak świetnie nie wyglądają. : )