Urządzenie wielofunkcyjne - zakup


(baton1) #1

Ostatnio uznałem wreszcie że czas kupić własny sprzęt zamiast co chwila latać na ksero (studiuję teraz 2 kierunki), jako studentowi zależy mi na w miarę tanim koszcie ekploatacji, a i skaner się przyda. Dlatego uznałem że lepiej będzie od razu kupić 3 w 1 zamiast drukarki.

Słyszałem że tanie w eksploatacji są urządzenie Brother (duża dostępność dobrych zamienników) i znalazłem całkiem ciekawe urządzenie Brother DCP-J315W http://www.brother.pl/g3.cfm/s_page/73190/s_name/szczegolyproduktu/s_level/29260/s_product/DCP-J315W

Jego cena oscyluje w cenie do przyjęcia dla mnie, jednak przed zakupem chce zasięgnąć dodatkowej opinii - a nuż się okaże że jest coś lepszego. Sam się na drukarkach/skanerach praktycznie wcale nie znam, dlatego za każdą opinię będę wdzięczny. :slight_smile:


(system) #2

Ja bym wziął laserówke jakaś gdyż te atramentówki się perfidnie oczyszczają przy włączaniu…


(system) #3

Co ty pleciesz? Same się oczyszczają przy włączaniu? Każdym włączaniu?? Chyba to użytkownik musi włączyć oczyszczanie, jak np. tusz zaschnie, zgadza się? A to już duża różnica. Laserówka może i byłaby trochę lepsza, ale jak dla studenta, sporo droższa w zakupie i kosztach eksploatacji od tego Brothera. Ja sam mam zamiar kupić ten model kombajnu z linku, tylko na razie moja staruszka drukarka HP 710C działa dobrze, więc czekam aż padnie, a w międzyczasie może stanieją laserówki, zobaczymy :slight_smile: W każdym razie ten kombajn Brother za tę cenę nie zaszkodzi kupić, pod warunkiem, że drukujesz przynajmniej raz na 1-2 tygodnie, bo jeśli planujesz rzadziej, to zaschnie ci tusz i trzeba będzie włączać to perfidne oczyszczanie :frowning:


(matty24) #4

W moim brotherze atramentowym samo się czyściło. Nie przy każdym włączeniu ale raz na jakiś czas. Zdarzało się, że chciałem coś szybko wydrukować a tu się włącza “cleaning” i ze 2 min trzeba odczekać.

Co do eksploatacji, to faktycznie zamienniki są śmiesznie tanie, ale jakość niektórych nie jest najwyższa. Do użytku “szkolnego” w pełni wystarczająca. Najtańsze to 2-3 zł za pojemniczek. W hurcie nawet mniej.

Zamienniki za 20zł były już bardzo dobre i jakieś obrazki super drukowały. Jeśli nie chcesz laserówki to ten brother będzie ok.


(baton1) #5

Laserówka nie jest mi konieczna i jestem pewien z dotychczasowego doświadczenia że drukowanie jest przynajmniej raz na tydzień

a laserówki tej klasy są od 500zł

Edit: Czyli rozumiem, że to urządzenie warto wziąć, tak?