USB 2.0 i USB 3.0 - podłączone urządzenia przestają działać

Witam

Kupiłem niedawno nowego laptopa. Ma on dwa porty USB 2.0 i dwa porty USB 3.0. Problem polega na tym że jak podpinam np. dysk przenośny (Transcend) albo mysz Kensington Pro Fit to po jakiś 15 minutach przestają działać. Co może być tego powodem? Jeśli coś źle napisałem to proszę moderatora o napisanie PW.

Podaj model.

Jaki system operacyjny?

Pod który port podłączasz urządzenia?

Profil oszczędzania energii na ten przykład.

Dell Vostro 3550. System operacyjny Windows 7 Home Premium 64-bit OEM. Urządzenia podłączam pod porty 3.0. Miałem włączone oszczędzanie energii. Właśnie je przełączyłem na zrównoważony. Ale nie wiem czy to coś zmieni. Sprawdzam właśnie. Jeśli mysz wytrzyma na do końca imprezy na porcie 3.0 to dam znać.

Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem: sprawdź w zasobach sprzętowych, czy kontroler USB ma w Zarządzaniu energią zaznaczoną opcję “Zezwalaj komputerowi na wyłączanie urządzenie w celu oszczędzania energii”, ewentualnie zaawansowane właściwości planu oszczędzania.

edit: Ok doszedłem do tego i zmieniłem. Niestety problem dalej występuje.

Kolejny edit: Problem niestety musiał rozwiązać serwis Della. Jak się okazuje nie tylko mój model miał ten sam problem. Najczęściej serwisant wymienia płytę główną i problem znika.