Usb 2.0 pod Msi k7t266pro2A

Siemka, chciałem się zapytać, czy jest szansa odpalenia Msi D-bracketa 2 high-speed pod moją płytę, miałem wcześniej MSi D-bracketa USB 1.1 i było ok, ale jak wstawiłem tego High-speed, to nadal wyskakuje info ze “urządzenie może działać szybciej” pewnie chipset nie obsługuje USB 2.0.

W informacji o systemie w składnikach widnieje info, że jest nadal usb 1.1 : Główny koncentrator USB USB\ROOT_HUB\4&293B228E&2

KT266A w ogóle nie obsługuje USB, gdyż jest to mostek północny. D-Bracket to tylko dodatkowe gniazdka USB bez żadnej elektroniki. Wersja USB 1.1 od 2.0 różni się jedynie napisem.

No właśnie, mam napis high-speed, ale i tak mam komunikat, ze może działać szybciej, dlaczego.

Ponieważ to tylko napis! Co podłączasz do USB? Płyta główna i podłączone urządzenie musi działać w trybie Hi-Speed.

Na tym D-brakecie 2 pisze high-speed i jak podłączam pendriva to wyskakuje to info właśnie, a nie powinno bo mam na usb 2.0.

Widocznie nie podłączasz do USB 2.0. Napis na brackecie to TYLKO NAPIS! Jeżeli dodatkowe złącza podłączysz do kontrolera USB 2.0, to będą działały z pełną prędkością. Jeżeli do 1.1, to z niską prędkością. To co jest naklejone na śledziu jest całkowicie nieistotne. Podłącz pendriva do pierwszego wbudowanego złącza i zobacz, czy będzie dobrze.