Usb 2.0 via

Witam, mam problem z archaicznym kompem:

procek celeron; 256 RAM i wszystko gra i buczy ale nie moge zainstalować usb 2.0 pomimo:

sp1; sp2; sterowników via usb 2.0 w biosie usb włączone,

problem jest jedynie przy instalacji neostrady pomimo instalacji łatki via 4in1…

Witaj !!

:arrow: Jaki system - Windows Xp ?? Jeśli tak, to jak chcesz instalować port USB ?? Przecież instaluje się razem z Windows. Ewentualnie można poprawić jego działanie instalując pakiet VIA 4in1.

:arrow: Czy inne urządzenia podłączone przez USB działają ??

:arrow: Jak objawia się problem przy instalacji Neostrady ?? Czy postępujesz według instrukcji - czyli najpierw instalacja, a podłączenie modemu dopiero wtedy, gdy system o to poprosi ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

po instalacji sterowników płyty, mam możliwość instalacji usb z 1.1 na 2.0 wymaga to min sp1… co ciekawe nie da sie zainstalować ponieważ instalator nie widzi sp1 bądz sp2 ( pomimo że przy sp2 usb 2.0 powinny iść na systemowych sterownikach); co do neo to instaluje przy wyłączonym modemie potem zgodnie z zaleceniem instalatora podłączam modem i powinnam czekać aż się zainstaluje i tu zaczynaja sie klocki… system usiłuje rozpoznac modem i w trakcie stwierdza ze nie potrafi zainstalowac wiec urzadzenie nie bedzie działać prawidłowo… dzieje sie to i na czystych sterownikach sagema i na tych od Tepsy…

próbowałam mogem instalowac na innych kompach i wszystko gra, próbowałam inny modem (też sagem) i sytuacja na tym kompie jest taka sama… już siły nie mam…

Proszę nazwać temat konkretnie.

Koleżanko, może spróbujesz takiego modemu http://www.allegro.pl/item290301614_mod … dy_tp.html

i jeszcze jedna sprawa czy masz zainstalowany w komputerze zwykły modem na PCI.

A spróbuj przeinstalować porty USB i dopiero instaluj neostradę.

viewtopic.php?t=55308

Czy płyta ma w ogóle USB 2.0, ale i tak modem neostrady powinien działać na USB 1.1.

Wejdź do menadżera urządzeń i wybierz kontroler USB a następnie daj aktualizuj sterownik, system powienien znaleźć urządzenie USB 2.0 i automatycznie zaktualizować sprzęt.