USB A-A - podłączenie dwóch komputerow


(Luz14) #1

Cześć,

jako, że niedlugo kupuje laptopa ASUS F3SG, poszukuje jakiegoś szybkiego sposobu połączenia dwóch komputerów - stacjonarny i laptop.

Pomyślałem o kablu USB A-A męsko-męski - http://allegro.pl/item357411385_6ad_now ... f_vat.html - jedna końcowka do jednego, druga do drugiego (laptopa) i teraz pytanie, czy to będzie działać? Będzie można przesyłać pliki bezpośrednio poprzez ten kabelek.

Jeśli nie przejdzie to, to w jaki szybki sposób połączyć - w laptopie jest bluetooth, ale w kompie nie ma, przez pendrive'a nie chce, bo to bezsens. Sieć tez odpada, bo jak gdzieś pójde to nie będę brał routera swojego.

Macie jakieś propozycje?


(pycia14) #2

viewtopic.php?t=6709


(Technik Elektro) #3

możliwe połączenia 2 komputerów to :

-za pośrednictwem kabla rs232 - com

-równoległego lpt/centronix

-kart sieciowych (optymalnie)

-bezprzewodowych kart sieciowych

-bluetooth

podłączenie za pośrednictwem kabla usb nie możliwe.


(slawex1983) #4

W dzisiejszych czasach najprostszym, najtańszym i najszybszym sposobem jest połączenie dwóch komputerów za pomocą Ethernetu.


(Gbydelek95) #5

Zgadzam się z Użytkownikami wyżej. Ethernet jest chyba najlepszy.


(Luz14) #6

Ethernet, czyli kupić router i połączyć kablami (skrętkami)? czy coś innego?

Jeśli tak, to nie chce mi sie nosić ze sobą kabli w razi, potrzeby połączenia.

Chciałbym coś jednego, małego.


(chrucik) #7

Ja mam np. kabelek USB A-A pomiędzy jest wtykami skrzyneczka z diodą. Kabel firmy thrust cena ok 90zł ze sterownikami ... bardzo szybki przesył...


(Majestic 007) #8

chrucik , a gdzie można taki dostać, jeśli można wiedzieć?


(slawex1983) #9

Do Ethernetu nie jest potrzebny router. Zakładam, że w PC biurkowym masz kartę sieciową. W takim wypadku do podłączenia laptopa użyj kabla sieciowego skrzyżowanego (prawdopodobnie Twój laptop obsłuży również połączenie przy kablu 1:1). Jeżeli obie karty pracują w standardzie giga bitowym, to używaj tylko kabla prostego.


(Luz14) #10

Wystarczy kupić kabel skrętke RJ-45 i podłączyć jedno wejście do stacjonarnego, a drugą końcówkę do laptopa - oba maja wejście RJ-45, bo z prostym mógłby być problem.


(Joemix) #11

Jak to tak podłączysz to przy odrobinie szczęście poleci Ci kontroler USB w jednym komputrzerze, przy pechu sfajczą sie oba (np. płyty główne)

Jak chcesz to zrobić przez USB potrzebny specjalny kabel transmisji danych, ale kosztuje od około 100PLN wyżej...


(Luz14) #12

Taka opcja nie przejdzie, nie chce wydawać tyle kasy...


(slawex1983) #13

Metr bieżący kabla sieciowego kosztuje ok. 1,50 zł. Końcówki RJ-45 to też groszowe sprawy (chyba poniżej 2,00 zł za sztukę). Najlepsze połączenie (lepsze od USB i innych) wykonasz w cenie do 10 zł. Jedyny warunek jest taki, że oba komputery muszą posiadać karty sieciowe (karta PCI to wydatek ok. 30,00 zł jednak od dawna płyty główne posiadają co najmniej jedną w standardzie). Przepustowość interfejsu 100 Mbit/s, to ok 12 MB/s. Jeżeli masz karty gigabitowe, to możesz liczyć na maksymalne transfery od 50 MB/s do 120 MB/s (w zależności od magistrali na jakiej pracują układy sieciowe i od wydajności np. dysku twardego).


(Luz14) #14

O i to jest rzeczowa odpowiedź.

Kupie na allegro sobie patchcorda z 1,5 metra, żeby miec 'luz'.

Jak podłącze pod sieciową kartę to będę musiał zrobić sieć w systemie, tak? Czy od razu przejść do miejsca sieciowego.

pozdrawiam


(slawex1983) #15

Najprościej "zapuścić" kreatora sieci na oby dwóch kompach. Czynność banalnie prosta. Później możesz sobie na pulpicie zrobić skrót do sieciowego komputera, żeby nie czekać na ew. wyszukanie go przez system w miejscach sieciowych. Najszybciej jest kliknąć na pulpicie tworzenie nowego skrótu i w polu adres docelowy wpisać \NAZWA_KOMPUTERA