USB do starego laptopa


(Karaoke91) #1

Posiadam laptopa Armada 7380 bez gniazda USB. Zakupiłem na Allegro kartę PCMCIA CardBUS USB 2.0 z czterema gniazdami USB. W laptopie: system windows ME, 98 MB Ram. Po zainstalowaniu sterowników komputer nie zgłasza żadnych błędów, jednak nie widzi w : "Mój komputer" czytnika kart podpiętego do jednego z gniazd USB karty PCMCIA. Karta posiada kabelek do zasilania z istnijącego w komputerze USB, ale ja takiego nie posiadam. Może powinienem zakupić inną kartę? Proszę o jakieś sugestie.


(system) #2

dziadek726 , jak może działać skoro nie ma zasilania? Podeślij linka do aukcji, na której to kupiłeś. Trudno Ci będzie znaleźć coś bez zasilania na USB, co prawda na allegro są jakieś takie twory: http://allegro.pl/item412832472_pcmcia_ ... a_usb.html, ale czy to będzie działać... Sam szukałem i nic innego nie znalazłem. Jak mi coś jeszcze do głowy wpadnie to napiszę.

Pozdrawiam :wink:


(Karaoke91) #3

A gdyby np. zasilić tą kartę z osobnego zasilacza +5V ? Co o tym myślisz ? Tu jest adres strony http://www.allegro.pl/item394502695_394502695.html

z poważaniem


(system) #4

A można spróbować, próba nie strzelba :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pozdrawiam :wink: