USB dziwne objawy


(Fazy64) #1

Po przeinstalowaniu XPeka po jakimś czasie zauważyłem że podpięta pamięć do USB jest nie wykrywana i winda nie potrafi rozpoznać. Wcześniej działała. Poza tym kamerka też nie jest wykrywana pomimo zainstalowania, jak zawsze z płytki.Chciałem naprawić przez uruchomienie z płytki i bootowanie, jednak nie wiem jakie polecenia należy wpisać by uzupełnić ewentualne braki w USB. Wcześniej miałem problem z odinstalowaniem sterownika i ktoś polecił program i podczas tego mogłem coś schlapać. Proszę o pomoc jak naprawić system bez reinstalu.


(Tomu250) #2

Spróbuj zainstalować jeszcze raz stery od USB, nie wiem jaką płytę główną masz.... Wchodzisz w Mój Komputer PPM na napęd CD/DVD otwórz i z katalogu wybrać Drivers/USB (oczywiście w napędzie płytka od Płyty głównej :stuck_out_tongue: ) , albo poszperać w necie http://www.google.pl. Podaj jaką masz płytę to może pomogę.


(Lgoczol) #3

A Service Packa zainstalowałeś? Obsługę USB 2.0 w XP wprowadzono dopiero w SP1. Sprawdź w menadżerze urządzeń, czy masz pozycje koncentrator USB.


(adam749) #4

PPM na Mój komp > właściwości i tam masz napisany jaki masz SP.


(mati75) #5

Jaką masz płytę główną, bo zapewnie sterowników brakuje w systemie.


(Fazy64) #6

Moja płyta to ASRock K7VT4A+, Jak próbuje aktualizować stery z płytki odsyła mnie do windowsupdate. W menadżerze urządzeń, nie mam pozycji koncentrator USB. Zainstalowany SP3


(Cosik Ktosik) #7

Sterowniki do płyty głównej

USB Driver


(Fazy64) #8

Sterowniki z pierwszego linka zainstalowałem, a zdrugiego jak wcześniej pisałem odsyła do windows update