Usb kaput?

witam!

mam pytanko tylko dla uzyskania pewności!

w komputerku mam 4 wejścia usb!

w pierwszym jest klawiatura, pod nią mysz a obok klawiatury modem…

wole gniazdko jest tylko obok myszki (pod modemem)!

i tutaj jest problem nic co podepnę do tego 4 gniazdka nie chce działać! :frowning:

czy coś trzeba gdzieś usatwić czy cuś :roll:

mam zainstalowane VIA 4.1 4.56! w biosie oczywiście usb jest włączone!

więc pytanie czy to 4 gniazdko jest zepsute :?:

Nie spotkałem się z przypadkiem aby tylko 1 USB nie działało na śledziu…

no właśnie… :? :?

już mnie ‘coś’ zalewa… bo albo jestem bez drukarki, albo bez myszy lub klawiatury :lol:

od razu zaznaczam, że nie interesują mnie przejściówki usb–>ps2!

chcę tylko wiedzieć co jest z tym jednym usb :expressionless:

moze być ze biosie jest wyłączone

pysiu chyba nie… bo w biosie mogę włączyć kontroler usb (jest włączony) i do tego jeszcze usb dla myszy i klawiatury (oba są włączone) :?

Sprawdź gniazdo USB,może brudne styki, wygięty,zobacz jak polutowane,bo może zimny lut,lub coś nie styka.

dobra sprawdzę jutro z rana i dam znać co i jak… dzięki!

Złączono Posta : 18 Wrzesień 2005, 9:21:27

no i jest trochę dziwnie… kurzu raczej nie było :slight_smile:

ale ze sprawdzeniem lutu może być ciężko bo te dwa dolne gniazdka są ‘obudowane’ wraz z gniazdkiem dla kabla sieciowego! :?

Jeden chip USB na płycie obsługuje dwa gniazda USB,gdyby chip był uszkodzony nie chodziły by dwa gniazda,więc podejrzewam że gdzieś brak styku lub zimny lut przerwana ścieżka.

Lub wcześniej go używałeś i możliwe że spalił się jakiś rezystor na zasilaniu gniazda,

Zmierz czy gnieżdzie USB jest napięcie +5 V i masa - pooglądaj styki od strony druku,obejrz rezystory w okolicy gniazd USB.

Jak nic to po gnieżdzie USB i nie używać.

Schemat gniazd USB w książce płyty głównej.

Ja podejrzewam że po prostu gniazdo nie wyrabia prądowo (zbyt wielki pobór prądu) Kup kolejne gniazda USB montowane w gnieździe PCI to definitywnie rozwiąże Twój problem.

fiesta no może masz rację bo mój zasilacz chodzi jak ruski czołd :? :?

sprawdzę najpierw te napięcia (ale dopiero w tygodniu)

a potem ewentualnie kupię to na PCI!

narazie dzięki wszystkim!

Jeśli by gniazdo nie wyrabiało prądowo - to sposób sprawdzenia jest prosty.

Wypinasz wszystkie kable z gniazd USB,wtykasz do tego co nie chodzi i musi działać.

Podkreślam że jeden chip obsługuje dwa gniazda USB - więc problem w tym wypadku powinien występować na obydwu gniazdach USB.

Sprawdź w menadzeże urządzeń kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej ,czy wszystkie gniazda pracują poprawnie i nie ma błędów i zobacz zakładkę zasilanie co słychać.

no więc tak:

dwa kontrolery pokazują, że modem i myszka mają własne zasilanie itp.

natomiast w dwóch nie ma nic! tak jakby nie były urzywane… a są używane przez klawiaturę i przez drukarkę z tym, że drukarka jest teraz podpięta do tego nie działającego usb! oba te gniazdka są po przekątnej!

to jest z zakładki zasilanie!

żadnych błędów! żadnych konfliktów!

W gniazdach USB zostaw tylko klawiaturę,resztę wyjmij.

Menadzer urządzeń i odinstaluj lub usuń wszystko co USB,restart kompa i komp zainstaluje ponownie USB i zobacz co się dzieje w kontrolerach USB.

Może faktycznie jeden chip USB pada.

no tak teoria fiesty chyba odpada :?

sprawdziłem to felerne gniazdko - podłączyłem tylko klawiaturę i nic!

zrobiłem jak mówiłeś

i znowu są cztery kontrolery i wogóle jest tak jak było :? :?

czyli pozostaje mi kupić USB z PCI?