USB Klawiatura Nie widzi

Czasami mam taki problem że Klawiatura nie działa na USB to zmnieniłem na inne USB ai działo a pózniej z 3 tyg. pózniej już nie działa podpiołem do sprzodu komputera i działa dlaczego na innych nie działa a na jednym działa pózniej nie działa na tym a na innym tak

Byc może zbyt stary BIOS płyty głównej, być może konstrukcja płyty głównej, być może tylko ustawienia w BIOS-ie.

Czasami opcja Legacy USB Support albo USB Keyboard / Mouse mają trzy możliwe ustawienia (Disabled, Auto, Enabled).

Wówczasz warto ustawić na Enabled, bo czasami autodetekcja nie zadziała.

Zainstaluj ponownie klawiaturę, po usunięciu sterowników.

Jak to nie pomoże, to:

Uruchom zarządzanie Komputerem->Menadżer urządzeń->Klawiatury Dalej z menu wybierz Widok->Pokaż ukryte urządzenia

Pokaże Tobie wszystkie zainstalowane klawiatury. Tej co teraz używasz będzie miała ostatni numer np #3.

Pozostałe usuń. Może po podłączeniu klawiatury do portu USB z tyłu komputera, operacja ta pozwoli na użytkowanie jej w tym miejscu (zostanie ona zainstalowana na nowo).

Niestety taki efekt widziałem też u osób, u których, płyta główna powoli wysiadała (kondensatory szły do nieba).

tylko jest mały problem nie moge się dostać do Biosu bo bios nie widzi klawiatury jak mi błąd wskoczyl i reset kompa zrobiłem to było opcje jak chce komputer uruchomic to nie mogłem podwierdzić że chce normalną a jak chciałem wejść do biosu to też nie reagował dziwne a płyte mam nową bo kompa mam od 2 miesiecy

Nowa nie znaczy sprawna. Może klawiatura jest uszkodzona. Komputer jest nowy, więc ma gwarancję. Zastanowiłbym się, czy nie warto z niej skorzystać.

Może pożycz inną klawiaturę od jakiegoś kolegi i zobacz co się dzieje. Po drugie, czy inne urządzenia USB sprawiają też takie kłopoty?

PS Używaj przecinków i kropek, bo się moderatorzy wściekną.