[USB] Komputer nie wykrywa sprzętu

Witam,

mam dość dziwny problem z portami USB, choć nie do końca jestem przekonany że to ich wina…

Pod 2 portami mam mysz oraz modem- działają bez zarzutu. Pod 2 pozostałymi próbuję podpiąć drukarkę oraz aparat cyfrowy i tu pojawia się problem, ponieważ komputer ich nie wykrywa- jak i jednego tak i drugiego sprzętu. Jeśli chodzi o aparat cyfrowy to gdy go podłączam to słyszę swoisty dźwięk wykrycia urządzenia w USB ale na tym koniec. :-x

Czy coś Wam to mówi?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam!

Czy problem jest na złączach USB z przodu komputera?

Nie. Problem występuje na złączach z tyłu komputera (z przodu nie posiadam wejść USB, stary typ obudowy).

Czy te dwa dodatkowe gniazda są na tzw. “śledziu”, czy bezpośrednio na płycie?

Bezpośrednio na płycie.

Wszystko działało. Zrobiłem format jakiś tydzień temu no i klapa…

Odłącz wszelkie urządzenia od tych portów, na których są problemy.

Nastepnie uruchom wiersz poleceń:

Menu Start / Uruchom , wpisz cmd i klepnij Enter.

W wierszu poleceń wpisz: set devmgr_show_nonpresent_devices=1 i klepnij Enter.

Następnie wpisz devmgmt.msc i klepnij Enter.

W Menedżerze urządzeń , który właśnie się pojawił, wybierz Widok i zaznacz Pokaż ukryte urządzenia.

Usuń wszystkie ze znakami zapytania ( ? ) oraz wszystkie " szare", które mają nazwy zbieżne z tymi wyświetlanymi w “pełnych” barwach.

UWAGA: Nie rozpędź się z usuwaniem, bo może być jeszcze gorzej.

Nastepnie włącz pokazywanie ukrytych i systemowych plików, i z folderu *?:\WINDOWS\INF* usuń plik o nazwie INFCACHE.1.

Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy nadal masz problem?

Czy wszystko wpisuję poprawnie?

20080416220849sg1.th.jpg

Nie, bo ja popełniłem błąd. Poprawiłem już. Sprawdź jeszcze raz mój poprzedni POST.

Plecenie set … musi się kończyć … =1

Zauważyłem edycję i wpisałem tak jak poleciłeś :slight_smile:

W Menedżerze nie miałem żadnych odbiegających od normy pozycji… usunąłem plik infcache.1, uruchomiłem ponownie i nadal nie działa :frowning:

A nie było wyświetlanych na szaro urządzeń o nazwach identycznych, jak te kolorowe?

Jaki masz chipset płyty głównej i jakie sterowniki są zainstalowane (mam na myśli tylko sterowniki do chipsetu i ich wersja)?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Zrobiłem wszystko raz jeszcze i była zainstalowana drukarka oraz aparat ze znakami “?”- usunąłem i uruchomiłem ponownie, ale nie pomogło.

Chipset: VIA KT400 A, natomiast sterownik VIA Service Pack (VIA 4 In 1) is Copyright© 2002 VIA Technologies, Inc.

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy, poza tym, że być może zostało podłączone jakieś urządzenie, które przeciążyło prądowo hub obsługujący te dwa gniazda i hub padł, co nie znaczy, że tak jest (to tylko, tak mi się wydaje).