USB na PCI - problem z kopiowaniem plików

Witam. Mam od kilku dni problem z USB, mianowicie nie mogę skopiować z pendrive’a, dysku USB dużych plików bo wyskakują jakieś błędy (o tym że nie ma urządzenia pomimo że komputer widzi nośnik).

Są to gniazda USB 2.0 wkładane do portu PCI. Do tej pory nie miałem takiego problemu i jeszcze niedawno wszystko było OK. Pendrive i dysk USB na innym kompie działają OK.

Co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Skoro masz usb 2.0 na PCI to chyba komp nie jest za nowy. Jeżeli tak, to byc może masz system plików FAT32 (odsługuje pliki do 4GB).

Na dysku wszędzie mam NTFS, na pendrivie FAT32 ale jest on 4GB więc nie kopiuję na niego plików większych niż 4GB. Spróbuje wywołać ten błąd i zrobie print screena i tu wrzucę.

Pozdrawiam

EDYCJA:

Tak właśnie wygląda ten błąd:

beztytuuub.th.jpg

Niektóre kontrolery USB wpinane w PCI nie zapewniają odpowiednich parametrów pracy (np. podają nieprawidłowe napięcie zasilające). Najczęściej dotyczy to kontrolerów opartych na chipsecie VIA (sam mam taki), rzadziej NEC. U mnie objawia się to problemami z kopiowaniem większych plików z pendrive na dysk (tak, jak u Ciebie), dyski 2.5" bez zewnętrznego zasilania nie chcą działać poprawnie - wieszają się podczas kopiowania plików. Niektóre pendrive działają, podejrzewam, że może chodzić o mniejsze zapotrzebowanie w ich przypadku na energię elektryczną. Najlepiej, jeśli wypowiedział by się ktoś posiadający kontroler oparty na układzie NEC, aby porównać ich zachowanie.

dziś u siebie spotkałem się z tym samym problemem, a kontroler usb mam na płycie głównej a nie na pci. Próbowałem zgrać na pendrive 8gb plik 7.10GB. Zgrało się ok 4gb i pojawił się komunikat o którym wspominałeś w 1 poście.

Sformatowałem pendrive i zmieniłem domyślny rozmiar alokacji (4096 bajtów) na 8192 i problem zniknął. :smiley:

Może to jakaś łatka do Windows XP namieszała w systemie? Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. U mnie ten problem występuje przy kopiowaniu z pendrive’a w drugą stronę wszystko działa OK. Spróbuje z tym rozmiarem alokacji. Pozdrawiam