USB nieche sie zainstalować na XP SP 2

(system) #1

Mam Kingstona DAta Traveler II+ na USB 2.0 ale niemoge zainstalowac USB 2.0. MAM płytkę Asus A7V880, sciagam instalke do USB 2.0 ale pisze ze musze miec SP1, a nieusmiecha mi sie odinstalowanie SP2 a potem zainstalowanie go ponownie. Czy zna ktoś sposób jak to ominąć??

(Lt Prochownik) #2

to dziwne bo sp2 zawiera ponoć sp1 ale ja też miałem z tym problem

zrobiłem tak: włączełem kreatora dodawania sprzętu odszukałem i podałem lokalizację sterów i jest ok :smiley:

(system) #3

problem w tym ze ten glupi kreator dodawania widzi mi te 4 USB,( mam adzieje ze nietrzeba bedzie dodawac tych 4 osobno) i pisze ze sa zainstalowane poprawnie. To jest urok WIN XP ktory chce na siłe uszczesliwaiac, niepomysleli o starych wyjadzczach wIN 98

(system) #4

Wejdż do panela sterowania Menadżer Urządzeń\Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

Kliknij na to i odinstaluj wszystko co jest związenz z USB i zainstaluj ponownie..te nowe sterowniki do USB 2.0

Powinno pomóc

Pozdrawiam

(JNJN) #5

Podejrzewam że system instalowałeś z CD z XP za 1 zł zintegrowany z SP2.

I tu może być problem,albo źle zrobiony albo program USB 2.0 rozpoznaje że coś nie tak.

Bios i zobacz czy masz na enabled USB2.0 jak opcja jest.

Odłącz kable z gniazd USB.

Spróbuj tak, menadzer urządzeń odinstaluj wszystko co usb,restart kompa i niech system zainstaluje wersje 1.1.

Spróbuj teraz instalacji 2.0

(system) #6

hmm, mozecie uznac mnie za lame ze nieumiem zainstalowac USB 2.0 ale znam sie na kompach dobrze. jak na moj wiek 15 lat to nawet ponad przeciestnie :stuck_out_tongue:

W biosie jest ustawione USB 2.0 a na dodatek opcja HiSpeed (420Mbit/s)

ale zrobie jak mowie odinstaluje USB 1.1 standartowe i zainstaluje 2.0

Niestety na stronce asusa nic niepisze o instalowaniu usb 2 na xp sp2. niepprzewidzieli a szkoda.

Pozdrawiam

(system) #7

Kret pisze

To może jednak warto zainstalowqac u Ciebie windows xp +Sp-1 i sterowniki USB 2.0 i dopiero ewntualnie Sp-2.. Sp -2 nistety nie na wszytkich komputerach się sprawdza..(konfiguracjach)

Pozdro..