USB niszczy sprzęt?

Witam

Mam nowy komputer i jak do niego podłączyłem mp3 creative to nie działało. Zostawiłem podłączoną mp3 a gdy sobie o niej przypomniałem była gorąca i nie dało się jej uruchomić. Jak chciałem dzisiaj podłączyć nokie N72 kablem do komputera to tak samo było tylko że w porę odłączyłem. Spód telefonu był równie gorący co mp3. Jednak całe szczęście telefon działa. Jak podłączyłem do tego samego wejścia drukarkę (HP PSC 1410) lub modem neo to wszystko dobrze działało bez przegrzewania. Poza tym jak podłączałem mp3 lube telefon to nie były wykrywane przez system.

Możliwe, że mp3/telefon nie działają w standardzie USB 2.0 w którym (wg. mnie, niepoparte żadnymi źródłami itd) może płynąć prąd o większym natężeniu i dlatego może (musi) się przegrzewać.

Mam ten sam problem z pamięciami USB Kingstona (128MB i 2GB). Gdy zapomnę, że są podłączone, to później są dosyć nagrzane, dlatego zawsze od razu je odłączam :lol:

Można by ewentualnie pomierzyć napięcie na porcie USB… z tego co wiem to powinno być 5V, co prawda raczej mało prawdopodobne żeby było inne ale może to być jedna z przyczyn… duga opcja: gdzie jest ten owy port USB? w obudowie z przodu czy bezpośrednio w płycie, bo tu z kolei (jeśli jest w obudowie) pojawia się opcja iż może występować jakieś ‘zwarcie’.

To by chyba było tyle jeśli chodzi od strony elektronicznej.

Co do napięć to tylko tyle znalazłem w Everest. Czy to napięcie mam sprawdzić za pomocą woltomierza?

Nie działa ani z przodu ani z tyłu.

Zresztą drukarka i neo działają i z przodu i z tyłu.

Telefon mam N72 to wątpię żeby nie był w standardzie 2.0 MP3 Creative też pamiętam że miała 2.0

Napięcia możesz pomierzyć za pomocą miernika. TUTAJ masz schemat wtyczki i gniazda USB typ A. Miernik wiadomo podłączasz do blaszki masy i do napięcia +5V.

Napisałeś, że MP3 nie chciało działać, a czy po tym jak ostygło działa normalnie czy uległo całkowitemu uszkodzeniu?

mp3 się już nie włącza i co gorsze pudełko mi sie zgubiło.

Jeszcze muszę jakoś ten miernik wykombinować.

Miernik to będzie parę złotych w jednym z hipermarketów (bo nie ma sensu żebyś kupował jakiś super precyzyjny jak go nigdy więcej nie użyjesz), chyba, że od kogoś sobie pożyczysz. Tak więc pierw wykonaj pomiar… bo to pierwsza rzecz jaką należy zrobić i wtedy się pomyśli co dalej.

Uważaj, może być uszkodzony kontroler od USB, a nieumiejętne zmierzenie napięcia może spowodować uszkodzenie komputera, zresztą nie chodzi tu o napięcie jaki jest tylko o prąd jaki tam płynie.

no ale prądu nie jest w stanie zmierzyć dopóki nie podepnie żadnego odbiornika…

Dlatego sądzę iż mało prawdopodobne że tam jest wyższe napięcie niż potrzeba, sądzę że poleciał regulator prądu czy jak to tam jest zrobione na porcie dlatego co nie podłączysz to się grzeje…

A co to za port, z tyłu w obudowie, z przodu, w HUBie?

to jest obojętne jaki port. Telefon w żadnym nie działa. Drukarka działa w każdym.

Może zły kabel / standard portu

kabel raczej nie. Pożyczyłem od koleżanki i to samo. Spróbuje jeszcze jutro na czytniku kart do tego USB podpiąć zobaczymy co wyjdzie.