USB od obudowy na płycie ASRock P55 Deluxe

Witam, niedawno stałem się posiadaczem tejże wspaniałej płyty. :smiley:

mam jednak mały problemik, a mianowicie nie mam pojęcia jak podłączyć USB od obudowy. to znaczy wiem jak, tylko nie wiem gdzie :stuck_out_tongue:

ftp://europe.asrock.com/manual/P55%20Deluxe.pdf

jak widać w tej instrukcji na stronie 32. jest opis trzech “USB headers” tylko teraz nie wiem do którego to moje USB podłączyć, bo chyba każde ma inne napięcie. nie chcę usmażyć pendriva, więc proszę Was o pomoc.

Przecież wszystkie trzy złącza są identyczne. Te piny oznaczone P+ i P- służą do przesyłania sygnału, PWR i GND to złącza zasilania (+5V i masa). Natomiast cyfra po P to kolejny numer gniazda, od 8 do 13, zapewne od 0 do 7 są na tylnym panelu płyty.

Można podłączyć kable z obudowy do dowolnego z nich, albo po kolei, od 8 wzwyż, będzie porządek w Menedżerze Urządzeń. A to co zostanie ewentualnie do czytnika kart (zamiast lub obok stacji dyskietek), a ostatnie co zostanie ewentualnie do śledzia ze złączami USB tyłu (są takie, a nawet podwójne USB +FireWire)

AAaaa… zmyliły mnie te numerki xd Dzięki wielkie za wyjaśnienie zagadnienia i pozdrawiam :wink: