USB Pendrive z systemem operacyjnym (obrazem) nie bootuje si

Cześć,

Mam 3 komputery, laptop Toshiba Satellite, Komputer Stacjonarny składany i netbooka Toshibę NB550.

Problem polega na tym że tylko na netbooku nie bootują się pendrive-y i płyty z obrazami systemów, tak to na kompie i laptopie wszystko ok.

Kiedy natomiast wchodzę w cmd na windowsie 7 albo w trybie odzyskiwania i wpisuje setup, pisze że mój system 32 bitowy nie otworzy pliku 64 bitowego. Pytanie mam takie, jak mogę zbotować pendrive-a z plikiem obrazu? Jak mogę to zrobić ręcznie? A może zmienić BIOS ?Mam procesor 64 bitowy na moim netbooku ;]

opisz dokładnie czy jak uruchamiasz netbooka wkładasz pena (wcześniej w biosie ustawiasz boot z pendriva) lu uruchamiasz bootmenagera po załadowaniu biosu rozpoczyna się boot z pena i opisz co się dzieje dalej? np: Press any key to boot from CD…i lecą kropeczki lub od razu załącza się instalator Windowsa… opisz dokładnie co i jak postępujesz krok po kroku włącznie z przygotowanie pena i systemu na nim

jakiego programu używasz do zrobienia boot-owalnego pena i czy można boot-ować w twoim komputerze z pena (co mi się wydaje nie do pomyślenia w końcu nie masz napędu optycznego wiec pewnie źle pena przygotowujesz… opisz to ww. to spróbuje ci pomóc :slight_smile:

Napęd CD-DVD mam, ale tez na usb :smiley:

Używałem UnetBootin, nie wiem jak się to nazywało ale też chyba “winttobootin” ? Nie wiem czy tak ale… Wkładam Pendrivea do portu USB, w moim przypadku BIOS-u nie da się nic zmieniać, prócz daty i godziny, więc sądze że system bootuje wszystko, a jak nie znajdzie nic nowego to uruchamia to co już jest. Wkładam pena, włączam netbooka,wyświetla sie logo toshiby a pod nim opcję komputera czyli (F2 - BIOS F12 - Boot Menu ) z czego jak kliknę F12 to menu się żadne nie ładuje tylko przeszukuje porty, i nic. Wczytuje Windowsa 7. Chcę zainstalować Windows 2008 r2 Server, a treść pliku autorun.inf na pendrivie i napędzie zawiera:

[AutoRun.Amd64]

open=setup.exe

icon=setup.exe,0

[AutoRun]

open=sources\sperr32.exe x64

icon=sources\sperr32.exe,0

open=setup.exe

Próbowałem sam pisać i za pomoca tych programów aby same swoja wersję stworzyły, nie działa tylko na netbooku w moim domu. A jak kliknę F12 to wiem że przeszukuje obrazy gdyż napęd optyczny i płyta zaczynają warczeć xd

Jeśli masz napęd optyczny do netbooka to zainstaluj Windowsa z CD.

Czasami tak najprościej.

A nie rozumiesz po Polsku że tak też nie działa?

Spod windy nie zainstalujesz windowsa o innej “liczbie bitów”. Trzeba zabootować z nośnika, wyczyścić dysk i dopiero zainstalować “odmieńca”.

Przed wrzuceniem obrazu na dysk, sformatuj pendrajwa do systemu plików FAT32. Jeśli nadal nie będzie działało, to spróbuj do FAT16.

Osobna sprawa, to jakie opcje bootowania ma laptop? Pamięć masowa USB czy USB floppy? Bo ta druga opcja nie działa z pendrajwami.

Wrzuć win7 tym programem od M$. Musisz mieć min. 4gb na pendrive. Program sam sformatuje pena i wgra obraz .iso.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-USBDVD-Download-Tool,Program,Windows,25159.html

Napisz czy pomoglo