USB płyty głównej przestały działać


(Leslur) #1

Witam.

Po odłączeniu i ponownym podłączeniu myszki i drukarki do portów USB z tyłu komputera przestały te urządzenia działać. Pendrive działa we wszystkich gniazdach a mysz i drukarka jest nie wykrywana przez system. System nie znajduje również do nich sterowników. Do drukarki zainstalowałem sterowniki z płyty instalacyjnej ale nadal komputer jej nie widzi. Aktualizowałem też sterowniki i nic nie dało. W BIOS-ie jest wszystko włączone jak powinno. Nic nie robiłem z komputerem ani z systemem. Wykonałem też przywracanie systemu ale bez rezultatu. Proszę o pomoc bo skończyły mi się pomysły.

Komputer: Acer Aspire X3812

Płyta główna: Acer WG43M

System: Windows 7 Home Premium x64


(Kris-is) #2

A może to nie wina USB, czy sterowników. Sprawdź te urządzenia na innym komputerze jak masz możliwość.


(Leslur) #3

Już sprawdziłem. Urządzenia działają na innym komputerze tak jak wcześniej na moim.


(surface) #4

czasem w biosie masz opcje wyłączenia kontrolera USB [uSB Controller Enabled/Disabled] lub popsute urządzenie uwaliło ci kontroler mi trefny pen uwalił tylko scalak odpowiadającego za napięcia USB skończyło się na zakupie kontrolera na PCI


(Leslur) #5

Sprawdziłem i to w BIOS-ie. A urządzenia które miałem podłączone do USB sprawdziłem również i są OK. Nie bardzo wiem co dalej robić? Chyba skończy się formatem i wgraniem systemu od nowa. Może to pomoże. Ale jeszcze z tym chwilę poczekam.


(surface) #6

jeżeli sadzisz ze to wina systemu sprawdź USB pod jakimś LiveCD a nie reinstaluj system


(Leslur) #7

Sprawdzę i napiszę jaki efekt. Dziękuje

-- Dodane 01.09.2011 (Cz) 21:47 --

Ponowne zainstalowanie systemu pomogło i gniazda USB już działają prawidłowo. Dziękuje