USB przy XP , brak połączenia

Witajcie w moim wątku - być może to banalny wątek i poparty tylko podejrzeniami - ale myślę że w moim windows XP brakuje albo jakoś zawiodły sterowniki od USB , albo też coś innego z tym związanego ! Już kolejne urządzenie nie może być wykryte przez USB … wcześniej problem pojawił się przy drukarce3 , ale jakoś w cudowny sposób się wyjaśniło - choć w menedżerze urządzeń ciągle przy drukarce pojawia się żółty znak zapytania … niedawno próbowałem podłączyć przenośna kość pamięci i niestety wyskakiwał już komunikat że urządzenie nie może być zainstalowane ponieważ pojawiał sie jakiś problem … Teraz kupiłem telefon SE W660i i niestety też nic - ciągle wyskakuje komunikat komunikat o braku możliwości zainstalowania telefonu , także problem z zainstalowaniem memory stick … Dla jasności dołączam parę fotek … proszę o pomoc i zapytuję czy można doinstalować jakoś sterowniki do usb czy jest inny sposób na naprawienie problemu ? ? ?

http://img158.imageshack.us/my.php?imag … usbke2.jpg

http://img78.imageshack.us/my.php?image=problemsk9.jpg

Z góry dziękuję za zainteresowanie i jakby co odpowiem na dodatkowe pytania - bo bardzo mi zależy na rozwiązaniu tego problemu …

A instalowałeś sterowniki do tych urządzeń?

Zainstaluj najnowsze sterowniki od chipsetu płyty głównej, a poprzednie wywal.

To znaczy tak … Niczego nie musiałem instalować - ponieważ XP zawsze wykrywał mi jako dysk , jakąkolwiek pamięć zewnętrzną traktował jak dysk … ale jakiś czas temu zaczęło się od drukarki , potem cokolwiek chciałem podłączyć przez USB nie działało jak powinno … więc żadnych sterowników nie instalowałem … na przykład aparat Fuji - nie instalowałem a ładnie śmiga … A co do sterowników płyty głównej - to mam już ją gdzieś 5 lat … niestety jednak nie mam pojęcia jak zrobić żeby wywalić te stare i znaleźć odpowiednie … jakby jakąs konkretną wskazówkę - to chętnie skorzystam … Płyta główna Asus P4SDX SiS 655 … no to na razie tyle - ciągle czekam na dalsze wskazówki z góry dziękuję i dzięki za tą odpowiedź co przeczytałem …

Zainstalowałeś SP3?(u kumpla też usb nie wykrywało poprawnie, a po instalacji zaczeło normalnie działać).

Uruchom komputer z dystrybucji live-cd linuksa z włożonym pendrivem i sprawdź, czy ten prawidłowo tam chodzi.

A nie da się jakoś prościej i szybciej ? … po prostu zainstalować odpowiedni sterownik ? … Linux-a , co nowy system zainstalować ? … kurcze coś czuję że po prostu skończyć się formatem !

A próbowałeś PPM na ten Memory Stick i wcisnąć aktualizuj??

Potenza1313 , wersja live uruchamiania jest bezpośrednio z płyty CD/DVD. Nie trzeba jej instalować, np Knoppix.

Płyta może być uszkodzona i reinstalacja nie pomoże.

co to jest te PPM ? … nie bardzo chwytam te pojęcia czysto fachowe !

cosik_ktosik… ale to znaczy że musiałbym mieć tego Linuxa gdzieś na płycie - a ja po prostu nie mam … nawet nie wiem czy idzie to ściągnąć i skąd ? … Myślisz że fizycznie byłaby płyta uszkodzona - a może idzie to jakoś sprawdzić ? Jakiś program diagnostyczny czy cos takiego ? … Fajnie że pomagacie ! …

PPM -> Prawy Przycisk Myszy :slight_smile:

no ale tego memory stick po prostu nie widać na kompie … więc tą myszą gdzie zrobić ? Sterwowniki próbowałem za każdym razem aktualizować gdy podłączałąem sprzęt ale niestety występował problem …

http://img78.imageshack.us/my.php?image=problem2mu7.jpg

to fotka świadcząca o tym problemie !

Chodziło mi o pierwszą fotkę(w menadżerze urządzeń).

Fizycznie można tylko zerknąć na stan kondensatorów na płycie głównej (ten jest zły).

Linuxa zostaw w takim razie na sam koniec, do sprawdzenia, czy kontroler chodzi. Można go ściągnąć:

http://www.idg.pl/ftp/kategoria/linux_8 … oppix.html

http://www.knoppix.org/

i wiele innych

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Może dziś zabiorę się za rozwiązywanie problemu … widzę że sporo rad się pojawiło - DZIĘKI za zainteresowanie …

a z tytułem coś zrobię , choć wydaje mi się że jeśli są odpowiedzi to tytuł zrobił swoje …a tu od razu groźba że pójdzie do śmietnika … W każdym razie gdyby ktoś jeszcze coś chciał dodać to wątek na razie otwarty … z góry dzięki !

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 22:37 został dopisany post przez Potenza1313

No to się chyba wyjaśniło … bo właśnie wróciłem od znajomego i na jego komputerze gdy chodziło o sterowniki do telefonu - to niestety nie poszło tak jak u mnie … - ale za to jak włączyliśmy telefon z transfer plików , telefon zainstalował się ładnie jako dysk wymienny , memory stick poszło jako prawidłowy dysk wymienny … Czyli wniosek z tego że u mnie coś jest nie tak fizycznie z USB … czyli nawet formatka nie pomoże ! Jedynie co ? Płyta główna ? Teraz już tylko czeka mnie doinwestowanie ?!

Jeszcze z dodatkowych informacji na które zwróciłem uwagę … Jak wszedłem do menedżera urządzeń i spojrzałem na kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej to okazało się że u kolesia były na przykład takie rzeczy jak uniwersalny koncentrator hosta i rodzajowy koncentrator USB - czego u mnie nie ma … czy może to ma jakiś wpływ ?

Nie, to wszystko zależy od pyty głównej. Ja mam tam główny koncentrator USB oraz Intel ICH9 Controller, możesz też mieć nazwy po angielsku.

Sprubuj zainstalowac przez plik " INF " w Dodaj sprzęt .

to może zrobię zrzucik z menedżera urządzeń …

usbusbdf2.th.jpg

A płytę główną mam : Asus P4SDX SiS 655 … dzięki za trwanie ze mną przy tym problemie … dalsze wskazóki mile widziane !

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 23:01 został dopisany post przez Potenza1313

przez plik inf ? co to jest i jak to się robi ?

Tam jest wszystko co potrzeba, wg mnie nic nie trzeba instalować w kontrolerach USB.

kurcze … czyli już tylko co pozostało … sama płyta główna ? … coś z nią nie tak ? … już mi nic nie przychodzi do głowy … wymiana płyty głównej czy już złomowanie całego kompa ?