USB przy XP , brak połączenia

(Ufozigi) #1

Witajcie w moim wątku - być może to banalny wątek i poparty tylko podejrzeniami - ale myślę że w moim windows XP brakuje albo jakoś zawiodły sterowniki od USB , albo też coś innego z tym związanego ! Już kolejne urządzenie nie może być wykryte przez USB ... wcześniej problem pojawił się przy drukarce3 , ale jakoś w cudowny sposób się wyjaśniło - choć w menedżerze urządzeń ciągle przy drukarce pojawia się żółty znak zapytania ... niedawno próbowałem podłączyć przenośna kość pamięci i niestety wyskakiwał już komunikat że urządzenie nie może być zainstalowane ponieważ pojawiał sie jakiś problem ... Teraz kupiłem telefon SE W660i i niestety też nic - ciągle wyskakuje komunikat komunikat o braku możliwości zainstalowania telefonu , także problem z zainstalowaniem memory stick ... Dla jasności dołączam parę fotek ... proszę o pomoc i zapytuję czy można doinstalować jakoś sterowniki do usb czy jest inny sposób na naprawienie problemu ? ? ?

http://img158.imageshack.us/my.php?imag ... usbke2.jpg

Z góry dziękuję za zainteresowanie i jakby co odpowiem na dodatkowe pytania - bo bardzo mi zależy na rozwiązaniu tego problemu ...

(Cosik Ktosik) #2

A instalowałeś sterowniki do tych urządzeń?

Zainstaluj najnowsze sterowniki od chipsetu płyty głównej, a poprzednie wywal.

(Ufozigi) #3

To znaczy tak ... Niczego nie musiałem instalować - ponieważ XP zawsze wykrywał mi jako dysk , jakąkolwiek pamięć zewnętrzną traktował jak dysk ... ale jakiś czas temu zaczęło się od drukarki , potem cokolwiek chciałem podłączyć przez USB nie działało jak powinno ... więc żadnych sterowników nie instalowałem ... na przykład aparat Fuji - nie instalowałem a ładnie śmiga ... A co do sterowników płyty głównej - to mam już ją gdzieś 5 lat ... niestety jednak nie mam pojęcia jak zrobić żeby wywalić te stare i znaleźć odpowiednie ... jakby jakąs konkretną wskazówkę - to chętnie skorzystam ... Płyta główna Asus P4SDX SiS 655 ... no to na razie tyle - ciągle czekam na dalsze wskazówki z góry dziękuję i dzięki za tą odpowiedź co przeczytałem ..

(Lukaszk 89) #4

Zainstalowałeś SP3?(u kumpla też usb nie wykrywało poprawnie, a po instalacji zaczeło normalnie działać).

(Cosik Ktosik) #5

Uruchom komputer z dystrybucji live-cd linuksa z włożonym pendrivem i sprawdź, czy ten prawidłowo tam chodzi.

(Ufozigi) #6

A nie da się jakoś prościej i szybciej ? ... po prostu zainstalować odpowiedni sterownik ? ... Linux-a , co nowy system zainstalować ? ... kurcze coś czuję że po prostu skończyć się formatem !

(Lukaszk 89) #7

A próbowałeś PPM na ten Memory Stick i wcisnąć aktualizuj??

(Cosik Ktosik) #8

Potenza1313 , wersja live uruchamiania jest bezpośrednio z płyty CD/DVD. Nie trzeba jej instalować, np Knoppix.

Płyta może być uszkodzona i reinstalacja nie pomoże.

(Ufozigi) #9

co to jest te PPM ? ... nie bardzo chwytam te pojęcia czysto fachowe !

cosik_ktosik... ale to znaczy że musiałbym mieć tego Linuxa gdzieś na płycie - a ja po prostu nie mam ... nawet nie wiem czy idzie to ściągnąć i skąd ? ... Myślisz że fizycznie byłaby płyta uszkodzona - a może idzie to jakoś sprawdzić ? Jakiś program diagnostyczny czy cos takiego ? ... Fajnie że pomagacie ! ....

(Lukaszk 89) #10

PPM -> Prawy Przycisk Myszy :slight_smile:

(Ufozigi) #11

no ale tego memory stick po prostu nie widać na kompie ... więc tą myszą gdzie zrobić ? Sterwowniki próbowałem za każdym razem aktualizować gdy podłączałąem sprzęt ale niestety występował problem ...

to fotka świadcząca o tym problemie !

(Lukaszk 89) #12

Chodziło mi o pierwszą fotkę(w menadżerze urządzeń).

(Cosik Ktosik) #13

Fizycznie można tylko zerknąć na stan kondensatorów na płycie głównej (ten jest zły).

Linuxa zostaw w takim razie na sam koniec, do sprawdzenia, czy kontroler chodzi. Można go ściągnąć:

http://www.idg.pl/ftp/kategoria/linux_8 ... oppix.html

http://www.knoppix.org/

i wiele innych

(Asterisk) #14

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Ufozigi) #15

Może dziś zabiorę się za rozwiązywanie problemu ... widzę że sporo rad się pojawiło - DZIĘKI za zainteresowanie ...

a z tytułem coś zrobię , choć wydaje mi się że jeśli są odpowiedzi to tytuł zrobił swoje ..a tu od razu groźba że pójdzie do śmietnika ... W każdym razie gdyby ktoś jeszcze coś chciał dodać to wątek na razie otwarty ... z góry dzięki !

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 22:37 został dopisany post przez Potenza1313

No to się chyba wyjaśniło ... bo właśnie wróciłem od znajomego i na jego komputerze gdy chodziło o sterowniki do telefonu - to niestety nie poszło tak jak u mnie ... - ale za to jak włączyliśmy telefon z transfer plików , telefon zainstalował się ładnie jako dysk wymienny , memory stick poszło jako prawidłowy dysk wymienny ... Czyli wniosek z tego że u mnie coś jest nie tak fizycznie z USB ... czyli nawet formatka nie pomoże ! Jedynie co ? Płyta główna ? Teraz już tylko czeka mnie doinwestowanie ?!

Jeszcze z dodatkowych informacji na które zwróciłem uwagę ... Jak wszedłem do menedżera urządzeń i spojrzałem na kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej to okazało się że u kolesia były na przykład takie rzeczy jak uniwersalny koncentrator hosta i rodzajowy koncentrator USB - czego u mnie nie ma .... czy może to ma jakiś wpływ ?

(Cosik Ktosik) #16

Nie, to wszystko zależy od pyty głównej. Ja mam tam główny koncentrator USB oraz Intel ICH9 Controller, możesz też mieć nazwy po angielsku.

(mysz 1) #17

Sprubuj zainstalowac przez plik " INF " w Dodaj sprzęt .

(Ufozigi) #18

to może zrobię zrzucik z menedżera urządzeń ...

usbusbdf2.th.jpg

A płytę główną mam : Asus P4SDX SiS 655 ......... dzięki za trwanie ze mną przy tym problemie ... dalsze wskazóki mile widziane !

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 23:01 został dopisany post przez Potenza1313

przez plik inf ? co to jest i jak to się robi ?

(Cosik Ktosik) #19

Tam jest wszystko co potrzeba, wg mnie nic nie trzeba instalować w kontrolerach USB.

(Ufozigi) #20

kurcze ... czyli już tylko co pozostało ... sama płyta główna ? ... coś z nią nie tak ? ... już mi nic nie przychodzi do głowy ... wymiana płyty głównej czy już złomowanie całego kompa ?