Usb,service pack3 problem

Jeśli wcześniej Ci wszystko działało i po instalacji SP3 coś Ci nie działa to najlepiej się cofnąć do ostatniej działającej konfiguracji tj. SP2

Szczerze to nie spotkałem się jeszcze żeby po instalacji SP uciekały jakieś sterowniki. Myślę, że możesz śmiało odinstalować SP3 Windows za każdą taką “grubszą” zmianą tworzy punkt przywracania. Z Dodaj\Usuń programy usuń SP3 a Twój system powróci do SP2 i powinno być OK.

Widocznie jest jakiś zgrzyt w sterownikach. Jeśli to NVIDIA nie musisz ściągać ze strony GIGABYTE, możesz poszukać na NVIDIA sterowników do NFORCE ( chipsetu jaki masz na płycie głównej).

Legacy USB/Keyboard/Storag disable

Ta pozycja nie powinna mieć wpływu na działanie USB spod Windowsa. To jest obsługa usb w DOS.

prędzej ON-chip USB powinien być na ENABLE

Dobry pomysł, a jakby jeszcze nie przynosiło skutków to możesz przywrócić ustawienia domyślne BIOSU i wtedy nie będzieli musieli myśleć co na Enable :stuck_out_tongue: tylko wszystko samo się ustawi!

Pytanie czy Kolega coś zmieniał w BIOS :slight_smile: jeśli tak do można defaulta w BIOSie ustawić. Jeśli nic nie ruszał to coś programowo się gryzie.

nic nie zmieniałem, On-chip USB v1.1+v2.0 to tylko tak jest napisane;) nie da się przestawiać enable :wink:

problem jest chyba poważniejszy bo nie widzi mi mojego cd.

chcę używać sp3 bo gta4 tego wymaga

Jest to niewątpliwie dobre pytanie!

Możesz przywrócić system, ale jeśli chcesz SP3 koniecznie, to obawiam się, że najlepszym wyjściem będzie format i instalacja SP3 od razu po instalacji systemu! :o

zakładam, że Kolega ma Windowsa legalnego. Jeśli tak to format i SP3 może pomóc. SP3 również polecam ściągać ze strony MS. Zakładam również, że ten SP to nie jakaś beta.

Sam posiadam układ na płycie NForce3 i mam XP z SP3. Żadnych problemów. SP3 dogrywałem z płyty. Wszystko gra i buczy. Zobacz jakie masz sterowniki w w menadżerze urządzeń przy Universal Serial Bas Controller. Nie wiem też czy to już było wyżej ale ja bym zrobił reinstall sterowników oryginalnych z CD do Twojej płyty. Jest tam pewnie jakiś SETUP.EXE na płycie. Install, reboot i sprawdzenie czy działa. Sam Windows nie mógł Ci nic wyłączyć w BIOS więc to bym wykluczył.

Jeśli też Windows nie widzi CD-ROMu to na 100% masz namieszane sterowniki ( zakładając 0 modyfikacji w BIOS płyty głównej)

nie znalazłem tego w menadżerze chciałbym go odinstalować ale nie wiem, w dodaj usuń tego nie ma

to kliknij w Dodaj/Usuń na aplet Pokaż składniki systemu Windows lub zaznacz funkcję pokaż aktualizację i tam poszperaj, SP3 da się usunąć, zerknij tu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … +co+nowego?

brakuje mi pliku migregdb.ex_

czy w konsekwencji przerywa proces odinstalowania SP3? jeśli tak to coś masz nie tak i chyba dla spokoju format i od nowa Windowsa z sp3

lub jeśli masz z sp2 to tego ( abyś mógł aktywować go) i potem SP3 z oficjalnego źródła w wersji językowej w jakiej masz Windowsa.

Magic83 ma rację, format i koniec, po co się wysilać przed Świętami :slight_smile:

hahahaha, tak format bez sensu,

może wy lubicie formatować sobie dysk ale ja nie przepadam;)

nie wiem jak odinstalować sp3

To może spróbuj jeszcze raz go wgrać i potem odinstalować może pogubił coś, lub możesz przywracanie systemu uruchomić i wrócić do SP2

Jeśli chodzi o format to Windows to nie Linux i jak coś siądzie to niestety nie ma innej opcji często.

napewno da sie jakos odinstalowac sp3

http://support.microsoft.com/kb/950249/pl

nie mam w dodaj usuń dodatku service pack 3

a w komputerze mam go zainstalowanego sprawdzałem klikając prawym na mój komputer i właściwości