USB Sis 7001 - nie wykrywa poprawnie urządzeń

  1. Skąd masz ten bios: M2.52

  2. 0% wolnego miejsca na dysku: D. i 9% wolnego miejsca na dysku: E. ?

  3. AGP jest wyłączone (nie wiem jak wygląda sprawa z AGP przy kartach nVIDIA. Albo Masz nie zainstalowany sterownik AGP, albo w biosie jest wyłączone. Ale dużo można gdybać jak ten bios wygląda na jakiś modowany więc i ustawienia po zresetowaniu może mieć całkiem inne niż standardowym biosie.

  4. Pen drive sprawdź na co najmniej 3 innych komputerach, bo może jest uszkodzony (nie formatowałeś go ?)

  5. Musisz zostawić to co jest niezbędne i działa z tego co zauważyłem:

  • Jeśli karta muzyczna zintegrowana jest i działa, to pozostałe odinstalować i wyciągnąć.

-To samo z myszą odinstaluj ta na USB i odłącz.

  • I to samo z kartą sieciową zostaw tylko zintegrowaną.

Musimy dojść co jest z USB, a dopiero potem będziesz próbował pojedynczo dokładać pozostałe urządzenia i Windows też nie lubi, gdy ma jakieś urządzenie zainstalowane, a Ty nagle je wyłączasz w biosie (jeśli już tak chcesz wyłączać urządzenia, to najpierw wyłącz w menadżerze urządzeń, a później w biosie. kolejność włączania odwrotna najpierw bios…).

Metody prawidłowego odinstalowania są różne dla różnych urządzeń:

Gdy chcemy całkowicie odinstalować urządzenie z Systemu należy w oknie Dodaj i Usuń Programy uruchomić program de instalacyjny danego urządzenia (urządzenie powinno być podłączone), możliwe są następujące scenariusze:

–program zatrzymuje się i żąda, żeby wyłączyć urządzenie, to wyciągamy wtyczkę urządzenia z komputera .

(ta sytuacja występuje przy niektórych urządzeniach USB).

–program kończy działanie i monituje o ponowne uruchomienie komputera, wtedy należy wcisnąć przycisk nie uruchamiaj ponownie, a następnie wyłączyć komputer, teraz można odpiąć lub wyjąć urządzenie z komputera.

–program informuje o zakończeniu de instalacji (nie monituje o ponowne uruchomienie komputera), sprawdzamy czy program został usunięty z okna Dodaj i Usuń Programy, a następnie sprawdzamy ,czy

urządzenie jest w menedżerze urządzeń (nie wolno wciskać Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu), jeśli nadal jest to należy odinstalować, a następnie wyłączyć komputer, teraz można odpiąć lub wyjąć urządzenie z komputera.

  1. Menadżer urządzeń > Widok > Urządzenia według połączeń > Widok > pokaż ukryte urządzenia > Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu > trzeba szukać czy nie ma: ostrzeżeń przy urządzeniach, nie ma dwóch wystąpień jednego urządzenia.

  2. Czy pobierasz poprawki z Windows Update ?

  3. Przeczytaj ten punkt uważnie do końca!

a) Start > Uruchom > wpisujesz: verifier > Utwórz ustawienia standardowe > Automatycznie wybierz sterowniki niepodpisane > przepisujesz i wklejasz na forum > I Teraz UWAGA: nie klikasz na Zakończ tylko klikasz Anuluj.

b) Start > Uruchom > wpisujesz: verifier > Utwórz ustawienia standardowe > Automatycznie wybierz sterowniki zaprojektowane dla starszych wersji systemu Windows > przepisujesz i wklejasz na forum > I Teraz UWAGA: nie klikasz na Zakończ tylko klikasz Anuluj.

Nie pomyl się, bo jakbyś kliknął na zakończ-komputer może w kółko uruchamiać się ponownie !

Lektura:

http://support.microsoft.com/kb/314464/pl#appliesto

http://support.microsoft.com/search/

ps.: Co do samego raportu, to tak sam dla siebie możesz zrobić taki test:

Zainstaluj wszystkie urządzenia i postaraj się, aby były włączone i wykryte choćby na dłuższą chwilę i zobacz wtedy w Evereście napięcia.

Nie podoba Mi się napięcie: +3.3 V => 3.02 V.

To już jest 10% spadku, czyli za dużo, a robiłeś to z wyłączoną kartą dźwiękową.

  1. Przez ten problem wgrałem nawet BIOS(myślałem że jego wina), po pierwsze nie jest on modowany, po drugie jest pobierany, najnowszy ze strony ASRocka.

  2. Nie przeszkadza narazie mi to, mam tam gry, i dużo filmów które kręcę z klanem w grach(5minut potrafi zajmować 1GB, obróbka za miesiąc).

  3. AGP jest włączone(w biosie na 100%), mi everest nie pokazuje nic(czyli jest włączone), może wtedy źle coś wykrył.

  4. Chcielibyście, na laptopie działa, na kompie kumpla działa(bo musiałem zgrać dane z niego na płyte)

  5. Nie zrobie tego, po pierwsze karta zinegrowana robi też ten błąd, a po drugie nie ma wejścia 5.1, a karte sieciową mam tylko zintegrowaną.

  6. Nie nie było czegoś takiego.

  7. Tak, nie jestem taki głupi znam się nieźle na tych sprawach ale na tej wymiękłem.

a) nv4_mini.sys NVIDIA Compatabile Windows 2000 Miniport Driver, Version 158.22

b) Nie można odnaleźć żadnych sterowików zaprojetowanych dla starszych wersji Windows.

ps:

Ok, to troche poźniej zrobie,a zasilacz zmienię w następnym miesiącu(brak kasy).

Jesteś uparty. Z wielkim trudem i po długim czasie przyznałeś mnie rację w sprawie wymiany zasilacza. Filmy trzymaj na taśmach jeśli masz zamiar obrabiać je za miesiąc. Pamięci RAM masz różnego typu. powinny być jednakowego typu.

  1. Jeszcze w sprawie biosu:

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=K7S8X&s= Takiej wersji biosu nie ma.

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=K7S8X&s= A tu nie pasuje taktowanie procesora:

z Everesta : Bieżąca częstotliwość taktowania 1846 MHz

I według tej strony dla procesora: AMD Athlon XP 2200+ powinno być: 1800MHz po zresetowaniu biosu. Nie wiem być może trzeba jeszcze zresetować go: wyjąć baterię > przełożyć zworkę > z powrotem zworkę włożyć tak jak była > włożyć baterię. Ale to już sam musisz się na takie coś decydować i doczytać dokładniej (jeśli dobrze pamiętam bateria powinna być wyjęta na pół godziny, ale gdzie jest zworka nie pamiętam). Na starym i na nowym biosie miałem takie samo taktowanie: 1833MHz na AMD Athlon XP 2500+ A i tak z ciekawości mógłbyś podać stronę z której ściągałeś bios. 2.

Wątpię żeby źle wykrył, a jakby było włączone to też by pokazywał, a tu wyraźnie pisze:

Właściwości AGP:

      Wersja AGP 3.00

      Stan AGP Wyłączone

Problemy i Sugestie:

      Problem AGP jest wyłączone. To może zmniejszyć wydajność.

Trochę to wygląda jakbyś nie miał sterownika od AGP, ale i bez niego też działa grafika, Windows daje jakiś zastępczy. Więc jak dobrze chodzi, to może nie kombinuj. 3. Sterownik do karty graficznej. Czy ten masz zainstalowany:http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_158.22_pl.htmlJeśli tak to kliknij na tej stronie na: Obsługiwane produkty. Jeśli tak to bardzo możliwe, że sterownik od innej karty gryzie się ze sterownikami od karty dźwiękowej, a wtedy mogą dziać się różne szopki. 4.

Nie wiem jak sprawa ma się z pen drive, ale jeśli dobrze zrozumiałem masz czytnik kart pamięci ? I tu można byłoby sprawdzić czy sam bios go wykrywa: Wyłączyć komputer > wyłączyć zasilanie > podłączyć czytnik > włączyć zasilanie > włączyć komputer i od razu klikać na: F11 > pokazuje się wybór z czego chcemy uruchomić komputer > wśród tych pozycji powinien być ten czytnik kart pamięci (mam czytnik na cztery rodzaje kart i próbowałem z włożoną kartą i bez karty i nie było różnicy, więc wykrywa po prostu czytnik, a czy w ten sposób tez wykryje pen drive tego niestety nie mogę sprawdzić, bo go nie mam). 5. Poprzeglądaj podgląd zdarzeń: http://support.microsoft.com/kb/308427/pl6.

Już gubię się w tych zależnościach:

Karta sieciowa Hamachi Network Interface

Co nie działa i od czego zależy, może opisz jeszcze raz tylko pisz całymi nazwami np.: karta dźwiękowa zintegrowana, karta dźwiękowa PCI, karta dźwiękowa USB i tak samo z resztą urządzeń, bo jak napiszesz tylko: karta muzyczna lub karta sieciowa to nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi.

A po instalacji nie Masz w Windows Update sterowników do karty dźwiękowej, graficznej i sieciowej ?

Czy do tego pen drive trzeba coś zainstalować, żeby był wykrywany jako: PQI Flash Drive ?

  1. Czy instalowałeś jakiekolwiek sterowniki do USB lub USB 2.0 ?

  2. Co to jest:

  1. Spróbuj jeszcze w menadżerze urządzeń odinstalować całe USB:

Menadżer urządzeń > widok > urządzenia według połączeń > rozwijaj, aż zobaczysz kontrolery USB > Odinstaluj najpierw: Rozszerzony kontroler hosta PCI do USB SiS > poczekaj teraz trochę (Windows poprzekłada urządzenia na Otwarte kontrolery) > odinstaluj pierwszy z kontrolerów hosta PCI do USB SiS 7001 > znowu poczekaj > odinstaluj drugi kontroler hosta PCI do USB SiS 7001 > znowu poczekaj > uruchom ponownie komputer > i wtedy Windows zainstaluje ponownie urządzenia (miejmy nadzieje, że prawidłowo). :lol:

  1. Czy sam nie dochodzisz do jakiś wniosków, bo jak na razie tylko odpowiadasz.

_______________________________________________________________________

Nie kłóćmy się to i tak nie rozwiąże problemu.

Co do wolnego miejsca na dysku, to chociaż są to partycje nie systemowe i prawdopodobnie kosz i przywracanie systemu jest na nich wyłączone to wskazane byłoby jednak zachować trochę wolnego miejsca np. do defragmentacji, a po za tym na części tej partycji jest zapisana jej struktura i możesz mocno się zdziwić jak np. wystąpi błąd w systemie plików.

Pamięci też widziałem i u niektórych ponoć tak chodzi, a chyba cały problem nie powstał bezpośrednio po dołożeniu drugiej pamięci ?

Jeśli chodzi o przerwania nie jestem za mocny, jak coś jest nie tak to mógłbyś obejrzeć ten raport, który wstawił BloodAssassin (chyba da się coś tam wyłowić o przerwaniach ?).

  1. Aha no fakt moja wina, nie wiem dlaczego to nie był ze strony ASRocka, ale ściągałem z niej(widocznie pliki mi się pomieszały i nie ten wgrałem). Nie pasuje ? Wiem, troche podkręciłem(o 4mhz) procesor. Na biosie sie znam :smiley: pobierałem bios z tąd http://www.lejabeach.com/ASRock/html/K7S8X.htm

  2. Może moje sterowniki są złe, zaraz wgram nowe, oki wgrane.

  3. Ok przeinstaluje, ale sterowniki się nie gryzą, bo odrazu po zainstalowaniu windowsa i sterownikow nie ma neta, sterowniki od karty graficznej zawsze instaluje jako drógie lub nawet ostatnie(jeśli pobieram nowe z internetu), oki wgrane.

LOL do czego ty mi dałeś sterowniki, nie stać mnie na taki super sprzęt(karta graficzna 8600 GT? Do niej dałeś sterowniki, ściągne do swojej 6200 :P)

  1. Heh bios go nie lubi, windows kiedyś też, to jakiś szmatławy czynik w który trzeba czasem walnąć żeby wykrył karte, podczas wykrywania urządzeń w biosie czytnik “się wyłącza?” a przy logo windows “włącza?” dziwne :stuck_out_tongue:

  2. Znalazłem coś takiego, to chyba jest komunikat jak internet nie działa:

    Komputer nie mógł odnowić swojego adresu z sieci (z serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie 00E018F8508B. Wystąpił następujący błąd:

    Przekroczono limit czasu semafora. . Komputer będzie dalej próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP).

    Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

i

Komputer ma automatycznie skonfigurowany adres IP dla karty sieciowej o adresie 00E018F8508B. Używanym adresem IP jest 169.254.72.206.


Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.
  1. Nie wiesz co to Hamachi? To taki program do robienia prywatnej sieci, np. żeby grać z kumplem, bo np. obaj jesteśmy za NAT’em. Czyli to taka “wirtualna” karta sieciowa.

Jest bardzo dziwnie to tak:

Kiedy zainstaluje sterowniki do kary dziwiękowej PCI, przestaje poprawnie działać karta sieciowa zintegrowana. To samo jest z kartą dzwiękową zintegrowaną, ale nie z kartą muzyczną USB ta działa i nie przysparza problemów. A USB, nie wiem, ostatnio w ogóle nie działało, teraz wykrywa myszkę, adapter bluetooth, karte muzyczną USB, nie wykrywa PENDRIVA, I CZYTNIKA KART, z tego co mam w domu :stuck_out_tongue:

  1. Nie nie mam.

  2. Tak był tak wykrywany, ale nic nie trzeba instalować(działa na każdym komputerze).

  3. Nie, ponieważ jak klikam na płycie ze sterownikami USB 2.0 to wyskakuje komunikat że Service Pack 2 już posiada “wgraną” obsługę tego USB.

  4. Nie mam pojęcia? Może hub USB był podłączony.

  5. Nic nie dało.

  6. Ja? Kazaliście mi nic nie robić w Biosie, a tylko tam operowałem :smiley:

Muszę mieć wyłączoną obsługę karty muzycznej, ale to nie pomaga bo karte i tak wykywa(przy wlączaniu kompa znaleziono sprzęt i chce sterowniki do niej).

  1. Przepraszam jeszcze raz, byłem pewnien że wgrywałem oryginalny bios, czy wgrać ten prawdziwy(nie stanowi to dla mnie problemu).

14.W biosie mam wszystko zmienione z defaultowych ustawień, wszystko mam po podkręcane itd. Tak samo działa na default i na tych moich(z moimi lepiej się czuję :D). To wgrać ten ze strony ASRcoka?

  1. Po wgraniu nowego biosa znów nie działało USB, wyłączyłem w BIOSIEIE, parrell port, gameport, serial port, i audio(czy coś takiego, od karty muzycznej). Wetdy zaczeło znów w połowie działać.

Tak to nie będziemy się bawić :stuck_out_tongue: Jak chcesz to sobie aktualizuj.

Nie zrozumiałeś mnie z danych podanych przez Ciebie:

Wynikało, że masz taki właśnie sterownik zainstalowany.

  1. Pytanie

Odpowiedź:

Wyraźnie pytałem o wszystkie urządzenia, a tu co trochę ich przybywa:

Według Microsoftu to nawet za dużo Ci wykrywa, bo oni piszą, że jak mamy powyżej dwóch urządzeń USB to gwarancją, że będą działać prawidłowo jest: tylko firmowy komputer z systemem zainstalowanym przez producenta komputera. :lol:

  1. Czekam na:

No wiesz, w raportcie everesta była napisana NVIDIA GeForce 6200(albo powinna?)

Zapomniałem o nim, nie używam go… Co się czepiacie że tak dużo :confused: Nie ważne czy to będzie jedno urządzenie wpięte czy pięć, tak samo jest, później pobawię się BIOS-em i dojdę która opcja wyłącza USB(że całkowicie nie działa), i nie chodzi mi tu o odznaczenie obsługi usb.

No wiesz raporty z Eweresta przeglądam od kilku lat :stuck_out_tongue:

Czy wszystko muszę Ci tłumaczyć po dwa razy:

#

    Właściwości karty wideo:

#

      Opis urządzenia NVIDIA GeForce 6200

#

      Napis z karty GeForce 6200

#

      Napis z BIOS'u Version 5.44.A2.10.00

#

      Typ mikroukładu GeForce 6200

#

      Typ konwertera DAC Integrated RAMDAC

#

      Zainstalowane sterowniki nv4_disp (6.14.11.5822 - nVIDIA ForceWare

NVIDIA GeForce 6200 w Evereście jest, ale to pokazuje tylko jak jest wykryta karta, czyli prawidłowo. Ale ze sterownikami już Masz jakiś kocioł bo według weryfikatora sterowników jak i Everesta:

Version 158.22

6.14.11.5822

Masz zainstalowany sterownik do innej karty i o ile Everest jeszcze mógłby się pomylić, to weryfikator nie, bo on pokazuje aktywne sterowniki.

Udało Mi się teraz znaleźć stronę gdzie przy sterowniku znajdują się obydwa wyżej wymienione identyfikatory wersji sterownika:

http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/win/130800

Z resztą co Ja Ci będę coś udowadniał jak Ty wiesz lepiej.

_______________________________________________________________________

Robiłeś to:

tak, zedytowałem post, wetedy jak odpowadałem jest napisane

Tyle widać gołym okiem, a o co w tym chodzi i gdzie się ustawia, tego nie wiem, tym bardziej że posiadasz drugą kartę wirtualną.

Może spróbuj na: http://hamachi.pl/

Ewentualnie otwórz nowy wątek tu na forum dotyczący braku internetu.

Przepatrz jeszcze raz dokładnie we wszystkich urządzeniach (które powodują problemy) zakładki we właściwościach w menedżerze urządzeń (może przepustowość siada jak nie natężenie prądu).

Ręcznie dodaj nowe urządzenie jak nie wykrywa automatycznie.

No i skończyły Mi się pomysły :frowning: tym bardziej, że na odległość ciężko jest szukać przyczyny.

Jakbyś coś nowego odkrył napisz.

Co do tego ma karta wirtualna! !!

Złączono Posta : 28.10.2007 (Nie) 9:29

wtedy jeszcze nie miałem hamachi, jak kupię nowy zasilacz dam znać czy coś sie zmieniło

Może nic nie mieć, a może i mieć. Nie jest to taki zwykły programik skoro emuluje urządzenia (sterowniki) to po pierwsze.

A po drugie skąd ktoś ma wiedzieć że instalowałeś //2 dni później po problemie//.

Po trzecie z dużą dozą prawdopodobieństwa nie uzyskasz na żadnym forum odpowiedzi na bardziej skomplikowane problemy dlatego, że pojawiają się co prawda na forach ludzie którzy mają wystarczającą wiedzę (szkołę, praktykę)żeby na dane pytanie odpowiedzieć, ale prywatnie z tego się utrzymują i byłem kiedyś świadkiem jak forumowicz wprost napisał, że wie jak rozwiązać dany problem, ale nie chce i nie może na niego odpowiedzieć (nie chciał, bo tym zajmował się w pracy i napisał, że jakby jego pracodawca dowiedział się to by go zwolnił).

To jeszcze chcesz się unosić :stuck_out_tongue: za to że ktoś siedzi po parę godzin dziennie kombinując jak rozwiązać Twój problem :stuck_out_tongue:

Na kartach sieciowych się nie znam, a co lepiej wolałbyś dostawać takie rady:

Co do zasilacza, to na 90% nie będzie poprawy, bo jakbyś miał problemy już wcześniej (restarty itp.), a tak to oceniam na te 50% że płyta jest już uszkodzona (być może od zasilacza).

Ale można tak sobie procentować.

Nawet w serwisach bardzo się nie męczą, tylko po kolej wymieniają części do skutku, albo od razu re instalacja.

ja mam ogromny problem, prosze o pomoc, przed przeinstalownaiem kompa usb dzialalo mi bez zarzutu, ale potem gdy przeinstalowalem kompa przy wlozeniu kabelka na dole na spaku pojawia mi sie ogloszenie " wystapil bals podaczs instalacji sprzetu! sprzet mzoe nie dzialac prawidlowo! !!

cezpip123

Masz USB na Sis 7001 ?

Jeśli nie, to rozpocznij nowy wątek, bo błędy na Sis są specyficzne i nie można kłaść wszystkiego w jeden worek.

A druga sprawa, to opisz problem dokładnie i po polsku.

“na spaku”, “bals” co to jest #-o

wiem troche nie dokladnie opisalem, nie mam tego usb, ale mam inny problem, jakies miesiac temu kumpel przeinstalowal mi kompa, dokladnie wczoraj chcialem sobie wsadzic pare piosenek na komorke i jak zwykle wsadzilem orginalne usb, pojawila sie na dole dymka : “znaleziono nowy sprzet”, ale niestety za okolo pare sekund pojawiła sie kolejna:“wystąpił bład podczas instalacji sprzętu. Twój sprzet moze nie dzialac wlasciwie”. Podobnie rzecz sie ma gdy wsadzam inne urzadzenia z kabelkiem usb: kamerke i myszke bezprzewodowa. Co mam zrobic? Przed przeinstalowaniem kompa wszytsko dzialalo prawidlowo.

bardzo bylbym wdzieczny gdyby ktos mi pomogl