USB Słabe napięcie

Witam

Mam mały problem pewnego dnia z myśla iż zrzuce sobie na MP 3 nową muze mp3 po podłączeniu do PC się zbuntowało i przestało działąć(Chińskie No Name z aukcji) odpiołem to cudo techniki po czym 2 porty USB w moim pc poszły sladem mp3 i przestały działać.Naszczęście moja płyta główna EPOX ep-8rda3i ma 4 złącza USB i mogłem podpiąć sobie klawiature i myszke na USB bo porty PS2 Też mam popalone czarna rozpacz…Komputer działał normalnie na tych 2 portach a teraz tylko jeden port działą i to jak chce 2 działa do “połowy” jak powinien ponieważ myszka sie świeci cienko a PC wychwytuje urządzenie jako uszkodzone .Prubowałem odłączyć klawiature i podpiąc myszke na chwilke ale dalej nie działała gdy 2 urządzenia są podpięte żadne z nich nie działa.

Moim zdaneim w portach usb brakuje prądu i nie wiem w jakiej opcji w Biosie zwiększa się właśnie moc. To tylko moje zdanie prosze o pomoc,2 dni surfuje po necie tylko klawiaturą…:frowning:

Jaki masz zasilacz?

Jak popaliło porty to pewnie wymiana płyty, lub kontroler na pic.

Codegen 300W ac imput 230 avc 50 hz Jak Chesz więcej info moge napisać:)

dominnt1 wymiana zasilaczxa. O ile już nie pociagnał za sobą płyty (sprawdź mu między innymi kondensatory) to powinno być po wymianie OK.

płyta,zasilacz to chyba się pozegnmam na dluzszy czas z pc…

Panowie macie jakieś inne pomysły?Moze jak podniose zasilanie w biosie to będzie ok? tylko nie wiem o ile zeby czasem nei spalic wszystkiego

Powolna agonia PC. Zależnie od biosu pozwala on na zmianę napięć procesora i Ramu czasami grafy i tyle chyba. Podnoszenie napięć na tych podzespołach nie wywoła spodziewanego efektu na portach USB niestety

Na poczatek zasilacz, zoabczysz co będzie dalej.

Zasilacz raczej tu nic nie zmieni,zbieraj na nowa płytę.

hevet , on ma zasilacz Codegen 300W i wcześniej popaliło mu porty PS2, więc chyba jednak zasilacz jest tu winny, ewentualnie brak listwy zasilającej z filtrami + skoki napięcia w instalacji elektrycznej, ale tak czy inaczej jego zasilacz jest daleki od ideału.

Zasilacz też powinien wymienić,chodziło mi o to,że tej płycie nie pomoże już nowy zasilacz.

bawiłem sie dalej z tą mycha podłaczyłem ja samą do PC jakieś 3 sekundy chodziła windows"zaburczał" ze wyjrył sprzęt i pouzniej znów kaput:( z ciekawości róznież aparat podłączyłem i przesłąłem zdjęcia przez usb:) chyba jednak ten zasilacz nawala i może po jego wymianie będzie ok:) napisze na pewno co jest przyczyną mojej usterki… W każdym razie dziękuje wszystkim za pomoc…Jeszcze chciałbym wiedzieć jaki w miare tani i wydajny zasilacz kupić do tej płyty? jest jakaś ruznica? pozdro

Dobre zasilacze mają odpowiednie zabezpieczenia (twój najprawdopodobniej nie ma żadnych) i trzymają napięcia zgodne z normą nawet przy dużym obciążeniu. Jedne z lepszych to: Chieftec, Tagan, Antec, Topower.

Jaka jest reszta sprzętu???

polecam fortrona 350 mdn lub thp

na pewno.

Forton THA-P, MDN® (50-80), Modecom MC 350W (110), Huntkey 300W (100), Amacrox 400W (160)

jeszcze działam na starym zasilaczu,zdjołem mu obudowe i myszka zadzialala!! narazie krucho z kasa więc bede musial jechac na klawie ekranowej;/ wkoncu sobie dyskoteki nie odmówie :smiley:

Byłem w serwisie i kazali mi kupić zasilacz za 90 zet:/i że zrobią mi na miejscu z tym bo niewiedza na “bank” co nawaliło, ja nie wiem co zrobić czy dać im kompa i zgarną ze mnie kase czy samemu zaryzykować i kupić na internecie zasilacz za 40 zet i na to samo wyjdzie ale znowu jest minimalne ryzyko ze plyta nawaliła i bede jeszcze musiał ja kupić…i znowu wydać ciezko dostępne dla mnie pieniądze co byście zrobili drodzy forumowicze?

Ten co Ci proponują to najprawdopodobniej coś a’la Procomp, Modecom Feel, MGB.

Wg mnie daj serwisowi zarobić, bo sprawa zbyt poważna - a swoją drogą to ile chcą za usługę?

za sam zasilacz jakis pożądnijeszy chcą 85 zet a za robote to nie wiem spodziewam sie że około 20 zet zgarna tradycyjnie bo przecież marża od zasilacza im nie starczy:D

Sprzedają Fortony THA-P?

W tej cenie

takie zasilacze są w większości sklepów, z porządnymi nie mają nic wspólnego.