USB SŁUCHAWKI + MIKROFON w jednym

Jestem początkującym użytkownikiem, jeśli chodzi o Linux-y i mam problemy ze słuchaniem dźwięków przez USB i w tym mówienie przez mikrofon. Może zna ktoś rozwiązanie? Ja próbowałem wersji Ubuntu, Kubuntu, Mandiva i męczyłem się w różny sposób w prostych managerach urządzeń i ustawianiach dźwięków, obecnie używam Windows-a XP, bo jest dla mnie prostszy, ale szczerze wole mieć Linux-a, ale wciąż mnie w nim właśnie te dwa problemy wkurzają. Pierwsza to słuchawki z mikrofonem pod USB nie działają (te słuchawki http://www.manta.tv/poland/produkt-142-14.html MM54 USB Backphones z MANTy), i drukarka LEXMARK 1110 (ALL IN ONE). Jeżeli znajdzie się ktoś chętny mi pomóc, to z góry bardzo dziękuje za każdą pomoc.

POZDRAWIAM Dominik.

Poszukaj tutaj czegoś o sterach. Jak znajdzie jakieś stery to je ściągnij. Skaner możesz zainstalować łatwo. Podaję sposób (na mandrivę 2007). Wchodzisz do konsoli, logujesz się do konta admina, później wpisujesz: urpmi xsane . Później zainstaluje się program. Jak już się zainstaluje to uruchom xsane (najdziesz go w: multimedia -> grafika). Później program sam powinien wykryć twój skaner.