USB Sterowniki do Siemens ADSL SL2-141-I

(Gremlin) #1

Jak w temacie poszukuję sterowników USB do niemieckiego routera Siemens ADSL SL2-141-I. Szukałem już naprawdę wszędzie ale nie mogę nic nigdzie znaleźć ;( Na niemieckich forach wszędzie jest link do strony już nieistniejącej (wszędzie odsyłają pod ten sam adres). Proszę o pomoc! Z góry wielkie dzięki!

(Cedar) #2

Pół minuty googlowania: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1004431.html

Jeśli chcesz tego routera użyć do Neo, Netii - to nic z tego, natomiast ten router zadziała bez problemu w sieci Dialog.

Router ten podobno obsługuje "Annex B" który jest stosowany w Dialogu, natomiast Neo i Netia stosuje "Annex A"

Jeśli rzeczywiście jest to Annex B to tego nie przeskoczysz w żaden sposób, ale możliwe, że chodzi tylko o kabelek od linii telefonicznej (wspominają o tym pod linkiem, który podałem)

PS. Sterowniki na 99.9% nie są potrzebne (jak do chyba wszystkich routerów, które łączysz z komputerem za pomocą kabla sieciowego a nie USB)

(Gremlin) #3

Znaczy ja mam w tym routerze takie wejścia:

Są takie 4 żółte na kabel sieciowy i nad pierwszym nie pisze nic, nad kolejnymi dwoma słowo: ETHERNET i na kolejnym (ostatnim, czwartym) HOME TV, dalej jest już USB oraz DSL.

I teraz ja mam internet z sieci z której mam telewizję (Telkab, Tczew), i mam od nich router standardowy Scientific Atlanta, w który muszę wkręcić kabel taki jak do telewizora/dekodera, wejście na jeden kabel sieciowy (który podłączam bezpośrednio do karty sieciowej w komputerze i internet mi chodzi) oraz takie wejście USB (jak w routerze) którego nie używam. I mam pytanie czy za pomocą tego kabla sieciowego z tego małego routera z Telkabu mogę w ogóle uruchomić ten router Siemensa żeby mi rozsyłał internet na 2 różne komputery ? Bo jak na razie z moich prób nic nie wynika jakby ten router Siemensa w ogóle nie miał znikąd internetu... Proszę o pomoc...

Jeśli chodzi o ten link to już tam byłem na tej stronie i tam nie ma, bynajmniej ja nie widzę linku do sterowników USB... ;(

(Cedar) #4

Czy ja napisałem, że tam jest link do sterowników? Pod tym linkiem jest wyjaśnione, że ten modem nie będzie działał z Neo i Netią i dlaczego tak będzie, ale w Twojej sytuacji (kablówka) temat "Annex A/B Ciebie nie dotyczy.

W Twoim przypadku - możesz (musisz, innej możliwości nie ma) modem (a nie router) swojej kablówki połączyć z tym routerem Siemensa za pomocą kabla sieciowego (wcale nie interesują Cię gniazda USB w obu urządzeniach)

I teraz są dwie niewiadome

• kablówki lubują się w przeróżnych zabezpieczeniach - np. ważny jest tzw. parametr TTL - router nie może go zmieniać, w innym przypadku kablówka odczytuje to jako chęć dzielenia łącza a wiele z kablówek blokuje taką możliwość za pomocą nieautoryzowanego przez nich sprzętu (wolą wypożyczyć router z taką możliwością i mieć z tego kasę)

• podobnie jest z adresem MAC - nie wiem czy ten Twój router posiada funkcję "klonowania" MAC - w innym przypadku też nie będzie dostępu do internetu (bardzo często spotykana blokada w kablówkach)

PS. Napisze jeszcze raz - żaden router lub modem nie potrzebuje żadnych sterowników jeśli łączysz go z komputerem kablem sieciowym (najlepszy rodzaj połączenia) Sterowniki są wymagane, jeśli router łączysz z komputerem kablem USB. Posiadanie sterowników i połączenie kablem USB nie zmieni konstrukcji modemu, który działa tylko w "Annex B" - ale to dotyczy tylko sytuacji, gdy używasz modemu wbudowanego w router (Ty nie masz zamiaru go użyć)

(Gremlin) #5

Czyli w który z tych czterech podpisanych wejść na kabel mam podłączyć ten kabel sieciowy z routera operatora internetu?

(Cedar) #6

Znalazłem zdjęcie gniazd tego modemu http://www.alice-wiki.de/Siemens_SL2-141-I - mam wątpliwości czy w ogóle jest możliwość połączenia w taki sposób jak potrzebujesz.

Te żółte (u Ciebie) gniazda to jest tylko wyjście do komputerów a nie ma wejścia (oznaczanego np. LAN)

Wygląda na to, że ten router możesz używać tylko w zestawie z wbudowanym w niego modemem, czyli nie uda Ci się go użyć tylko do kablówki - będzie pracował tylko z linią telefoniczną.

(Gremlin) #7

Bazując na tym obrazku tyłu mego modemu to podłączyłem kabel sieciowy z internetem pod numerem 5.1 (pierwszy po lewej), kolejny kabel już od modemu do mojego komputera pod 5.3 (pierwszy przy HOME TV) i działa... Jak widać pisze wiadomość internet śmiga :wink: Jednak po dodaniu kolejnego kabla i próbie podłączenia pod tą całość kolejnego komputera, na tym drugim komputerze pobiera w nieskończoność adres sieciowy, gdy już owy pobierze nie widzę tego komputera z tego i nie ma on dostępu do internetu... Czy mam coś mieszać z ip czy co mam robić ??

edit: dodam jeszcze tylko że na jednym z komputerów (tym moim) mam wgrane windows 7 a na tym drugim z którym mam aktualnie problem jest XP, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale wolę dodać...

(micko) #8

Na moje oko Cedar ma rację i z tym sprzętem niewiele już zrobisz. W układzie w którym funkcjonujesz potrzebujesz zwykłego routera (nie ADSL), który zamiast gniazda telefonicznego ADSL, będzie miał posiadał gniazdo sieciowe WAN (tak na prawdę zwykła gniazdo sieciowe, wyodrębnione do komunikacji z siecią zewnętrzną).

Łącząc router Siemens'a tak jak do tej pory, sprawiasz, iż pracuje on jak prosty SWITCH, ergo próbujesz podłączyć bezpośrednio do sieci dostawcy internetu dwa urządzenia, co jest pewnie niezgodne z umową i intencjami operatora. Dlatego są problemy z podłączeniem drugiego komputera, a z jednym wszystko śmiga.

W Twoim przypadku musisz stworzyć własną podsieć połączoną z siecią operatora. Do tego właśnie potrzebujesz odpowiedniego ROUTERA, który będzie umiejscowiony na styku dwóch sieci: domowej i operatora. Niestety nie masz jak odpowiednio połączyć obecnego routera, bo zamiast gniazda sieciowego WAN masz wyjście z modemu ADSL.