USB Urządzenia nie działają


(Hipodrom) #1

Witam.

Od jakiegoś czasu drukarka HP coś mi szwankowała. Jak chciałem coś wydrukować to bardzo opornie to szlo i zwykle nic z tego nie wychodziło. czasem przy następnym uruchomieniu komputera na wejściu się wydrukowało to co chciałem. Próbowałem reinstalować sterowniki do niej ale nic to nie dało. (kompletne usuwanie do zero i instalacja nowych). Wczoraj chciałem zainstalować kartę dźwiękową zewnętrzną (M-audio Fast Track), okazało się ze w ogolę jej nie może wykryć. sterowniki zainstalowane ale piszą ze jej nie ma.... Mam też klawiaturę sterująca MIDI ("klawisze muzyczne") podpięta pod USB i tez ich nie wykrywa... Nie ma nigdzie przy starcie systemu jakiegoś powiadomienia o "znalezionym nowym sprzęcie" :frowning: Co ciekawe, mam też kamerkę internetową i ona działa...

Nie wiem co mam o tym myśleć, czy możliwe ze działa mi tylko USB 1.0 a USB 2.0 nie? I dlatego "bardziej wymagające" sprzęty nie działają ?

Proszę o pomoc bo już zgłupiałem. Szukałem w necie ale żadne rozwiązanie mi nie pomogło. Sterowniki są najnowsze do wszystkiego i to raczej nie w nich tkwi problem. Zreinstalowałem nawet sterowniki CHIPSET do karty głównej ale to nic nie pomogło ... :frowning:

dodam tylko ze urządzenia wyglądają na podłączone, klawiatura sterująca się świeci, karta dźwiękowa tez. drukarka miga ciągle...


(Monczkin) #2

hipodrom , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych krzyków w tytule. Popraw literówki i zacznij używać na forum polskiej psiowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978


(Seba_K.) #3

Problem może leżeć w rejestrze Windows (dla XP). Włącz urządzenia, które sprawiają problemy. Zrób kopię rejestru. Zobacz w menedźerze urządzeń czy przy jakimś urządzeniu nie ma wykrzyknika (panel sterowania, system, sprzęt, menedźer urzadzeń). Jeśli jest to otwórz rejestr, czyli:

  1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

  2. Odszukaj, a następnie kliknij wartość rejestru UpperFilters i LowerFilters. Wartość ta znajduje się w następującym podkluczu rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class

  1. Poniżej w nawiasach masz ciągi liczb i liter. Klikaj kolejno na nie, a po prawej stronie ukażą się informacje, jakiego sprzętu klucz dotyczy.

  2. Jeśli znajdziesz urządzenie które sprawia problemy, znajdź poniżej po prawej stronie wpis UpperFilters lub/i LowerFilters. Usuń te wpisy.

  3. Zamknij rejestr i uruchom ponownie komputer.

  4. Gdyby to nie pomogło przywróć rejestr z kopii.


(Hipodrom) #4

dziękuje bardzo za odpowiedz.

Używam Windowsa XP SP3, jednak niestety nie znalazłem w rejestrze żadnego z urządzeń z którym mam problemy (były tam głownie CDROMY, dyski twarde, klawiatura, modem, sterowniki do Nokii...)

owszem , mam żółty wykrzyknik w menedżerze urządzeń w SCSI and RAID controllers/ST3MP28 SCSI Controller. Gdy daje Update driver to nie znajduje lepszego niż aktualnie zainstalowany...

wiec niestety problem zostaje dalej nierozwiązany.