Usb

witam po podlaczeniu aparaty nie system nie wykrywa tego urzdzenia ?? prosze o pomoc ? , jak moze byc przyczyna ?

A masz już coś podpiete pod USB oprócz aparatu , bo jak nie to możliwe że USB jest wyłączone w biosie , jaki to aparat no i jaki system go nie wykrywa??

hmm aparat to no (nie wiem czy mozna go nazawac aparatem :smiley: ) Medion a system to xp , jak to sprawdzic czy jest dobrze ustawiony usb w biosie ??

jak masz to powiedz, czy tamto działa

podczas rozruchu kompa pulsacyjnie naciskasz delete , uruchomi sie bios , strzałką w dół przechodzisz na zakładke Integrated peripherals i dajesz enter nastepnie może być a nie musi zakładka onboard devices a kontrolery usb załanczasz w zakładce USB Controller dajesz na enable jak masz usb2 to bedzie jeszcze USB 2 Controller też na enable . zmiany w biosie zatwierdzasz w oknie głównym biosu klawiszem F10 potem zapyta czy zapisać zmiany dajesz Y i enter.

po 1. niekoniecznie Delete, u mnie to jest F2 ale przy uruchamianiu wszystko jest napisane (jeśli widzisz pełnoekranowe logo producenta wciśnij ESC albo odłącz klawiaturę ale klawiatura nie zawsze pomaga)

po 2. opcje mogą się inaczej nazywać ale i tak są podobne, gdy wpiszesz w googlach “przewodnik po biosie” wszystko znajdziesz