Usb2.0 hi-spped

Mam sytem operacyjny XP SP2 z płytą główną iNTEL d845pesv. Zakupilem pendriva kingstona 2 GB. Po włożeniu go do USB najpierw pojawial się komunikat że nie ma na kompie zainastalowane USB HI-SPEED i będzie działało wolniej. Ale komputer go nie widzi. pendrive występuje tylko w menadżerze urządzeń jako masowe urządzenie magazynujące USB. Znalazłem takie sterowniki [b]USB2.0_Intel_WinXP[/b] ale nie wiem gdzie je wgrać. A może jakieś sterowniki z plyty głównej trzeba nowe?

Sterownik USB2.0_Intel_WinXP rozpakuj. Powinien tam być plik o rozszerzeniu INF (usb2x.inf), PPM na nim i wybierz Instaluj.

Stef , kogo cytujesz ?? Bo ja nie zauważyłem w swej wypowiedzi czegoś takiego. Do rzeczy, klikasz na pliku inf, instalujesz, a system sam będzie wiedział co i jak. Ty masz tylko nacisnąć “Instaluj”.

Ok dzięki. A skąd będę wiedział czy się zainstalowalo? znajdę gdzieś te pliki?

Pliki zawarte w tej paczce kopiowane są do katalogu systemowego (drivers). Co jest kopiowane możesz zobaczyć choćby poprzez podgląd pliku inf w notatniku.

O szczegółach pliku sterownika USB możesz się również dowiedzieć z menedźera urządzeń.

Niestety nigdzie nie widzę po tych plikach systemowych żeby sie wgrało. A pendrive widac w menadżerze urz adzeń ale nie działa. Spróbuję może ze sterownikami do plyty głównej. dzięki.

I o to chodzi żeby user miał jak najmniejsze szanse zepsucia czegokolwiek.

menedźer urządzeń -> kontrolery USB (na samym dole) -> klikasz na wybranym -> sterownik -> szczegóły sterownika

PS. Jak nie instalowałeś sterów od płyty to zainstaluj. To powinna być pierwsza rzecz jaką należało zrobić :slight_smile:

stery mam wgrane ale chodziło mi o jakieś nowsze wersje może są. a w menadżerze w kontrolerach nigdzie nie ma w szcegółach sterowników że są to USB 2.0. ale dzięki za pomoc