userAgent jak zmienić?

Witam.

Jestem ciekaw [nie jest to aż tak masakrycznie ważne, itp.] czy da sie zmienić to w mojej przeglądarce “Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.6) Gecko/20070725 Firefox/2.0.0.6”

ps. to tylko ciekawość. ;]

licze na konkretne odpowiedzi

Marekkk , zmień system to się zmieni :). Jeżeli jest w ogóle możliwość to tylko w rejestrze.

chce to zmienić, ale cale, nie tylko system, widziałem u kogoś na stronie dobreprogramy.pl że miał zamiast tego całego wypisane co chciał, akurat tam to było “■■■??”

Da się zmienić. Tu masz rozwiązanie:

LINK

Marekkk , przypomniało mi się była taka opcja w programie Steganos Internet Anonim.

a jest jakaś ina możliwość niż używanie proxy do tego ?? ;/

jaconon , a ten steganos darmowy? (;

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja zmień i popraw.JNJN

Marekkk , ja miałem kiedyś wersję pełną z KS-Eksperta, możesz pobrać Trial i wypróbować.

On chce zmienić tzw. User-Agent string. Ciąg znaczków identyfikujących przeglądarkę.

To na pewno :slight_smile: Ale nie trzeba aż tak radykalnych środków :slight_smile:

@ Marekkk : Zerknij tutaj.

W skrócie dla niespikających :slight_smile:

Znajdź w rejestrze klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\5.0\User Agent i dopisz sobie co Ci się tam podoba wg. wzorca podanego w linku (Wartości Compatible, Version, Platform) oraz to co w podkluczu Post Platform.

Powyższe oczywiście dotyczy Internet Explorera

W Firefoksie: about:config w pasku adresu, znajdź lub utwórz nową preferencję o nazwie general.useragent.override i w niej dopisz co tam chcesz. Przykład.

Opera(wersje 9.x): opera:config w pasku adresu i zmieniasz wartość o nazwie Spoof UserAgent ID na:

1 = Opera (domyślny agent string Opery)

2 = Mozilla

3 = Internet Explorer

4 = Mozilla, Opera

5 = Internet Explorer, Opera

W Operze jest o tyle fajnie, że UA string można zmieniać dla każdego z odwiedzanych adresów (preferencje strony). Firefox wymaga do tego zainstalowania specjalnego rozszerzenia a w IE to już w ogóle alpejskie kombinacje :).

P.S. Jeszcze taka uwaga na koniec. Chociaż UA można sobie zmienić właściwie na dowolny tekst i chociaż czasami jest to konieczne/pożyteczne (wiedzą o tym użytkownicy przeglądarek alternatywnych do IE - po zmianie UA strona która dotąd nie wyświetlała się wcale albo z błędami nagle jest OK :slight_smile: ) to IMO warto zostawić w UA chociaż część wartości domyślnych - nazwę przeglądarki. Chociażby dlatego, że serwery często wysyłają różną zawartość dla różnych przeglądarek, które identyfikują po UA.

Dzięki goomish

pomogłeś :smiley: