Usługa klienta dla systemu Netware

(Tomi1989) #1

Witam!!

Ostatnio mój brat poprzestawiał mi coś w kompie i zamiast ekranu powitalnego pojawia mi się takie dziwne okienko gdzie trzeba wpisywać nazwę użytkownika i nie idzie jak to zmienić. Gdy chcę włączyć opcje "użyj ekranu powitalnego" w kontach użytkowników to pojawia się komunikat "Usługa klienta dla systemu Netware wyłączyła ekran powitalny i szybkie przełączanie użytkowników. Aby przywrócić te funkcje, musisz od instalować Usługę klienta dla systemu". Tylko jak to zrobić? Proszę o pomoc. Z góry THX

(De Niro) #2

start-> uruchom-> control userpasswords2 i odznacz Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nawe użytkownika i hasło.

Czy jest w Domenie :?:

(Tomi1989) #3

nie ma tu takiej opcji, a o co chodzi z tym pytaniem czy jest w domenie?

(De Niro) #4

jaki posiadasz system :?:

(Tomi1989) #5

windows XP PRO z sp2

(De Niro) #6

beztytuudx6.jpg

Panel sterowania- połączenie sieciowe- włąsciwości wyłącz Usługa klienta dla systemu Netware wyłączyła jeżeli nie jestes w sieci LAN

(Tomi1989) #7

Żadna z wyżej wymienionych rad nie pomogła, ale na innym forum znalałzem i proszę :slight_smile: o to sposób:

Najpierw musicie wejść do "Panelu sterowania" i po kolei w "Połączenia sieciowe i internetowe", "Połączenia sieciowe". Tam wybieracie połączenie lokalne, zaznaczacie je prawym przyciskiem myszy, klikacie we "Właściwości". Otwiera się zakładka "Ogólne", tam zaznaczacie klienta sieci Netware i poniżej klikacie w "Odinstaluj". Następnie musicie wejść do "Konta użytkowników" w "Panelu sterowania", tam klikacie w "Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników" i zaznaczacie dwie dostępne opcje, czyli "Użyj ekranu powitalnego" i "Użyj szybkiego przełączania użytkowników" i zastosować zmiany, które będą widocznie po ponownym uruchomieniu komputera.

(De Niro) #8

a jeden gość z tego forum napisał tak

(Tomi1989) #9

przepraszam, moje niedopatrzenie :slight_smile: zwracam honor :wink: ale dzięki za pomoc już wszystko śmiga jak należy :slight_smile: