Usługa odpowiedzialna za połączenie sieciowe?

Jaka usługa jest odpowiedzialna za połączenie się z innym komputerem w sieci?

Otóż mam taki problem że chciałem zassać film z sieci i nie mogę się wbić na jakikolwiek komputer. Z pewnością wina leży po stronie mojego systemu, bo kiedyś gmyrałem przy usługach 8) i nie mogę się doszukać która z nich jest za to odpowiedzialna. wersja ang. Xp.

przeglądarka komputera

po ang

Computer Browser chyba

próbowałem z nią wcześniej, miałem ją na manual poczym ją zastartowałem i dalej nie udało mi się wbić, teraz więc ustawiłem na auto, reset zrobię i zobaczymy, jeszcze się dowiem jak jest na tym komputerze z którym chcę się połaczyć ustawione,

W sieci lokalnej (LAN)? Aby móc się łączyć z innym komputerem musi być uruchomiona usługa Stacja Robocza. Aby udostępniać zasoby (pliki i drukarki np.) - musi być włączona usługa Serwer.

Ale Tobie zdaje się chodzi o połączenie z internetem? Do tego powyższe usługi (a także Przeglądarka komputerów) potrzebne nie są. W zależności od konfiguracji i sposobu w jaki łączysz się z siecią potrzebujesz usług Telefonia, Połączenia sieciowe, Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej.

Ale na Twoim miejscu sprawdził bym najpierw właściwości połączenia sieciowego (Protokół TCP/IP, jakie masz wpisane serwery DNS) a potem ustawienia firewalla i ew. serwera proxy.

Chodzi mi o LAN, są te usługi ustawione na manual lecz obie uruchomione hmm, wiec skoro powinno działać to sprawdzimy na tym drugim komputerze,