Usługa przeglądarka komputera - problem z uruchomieniem

witam!

po skonfigurowaniu 2och komputerow w siec lan siec ta dziala tylko w jedna strone.dlugo szukalem co moze byc nie tak.pierwszy komputer wyswietla komputery grupy roboczej i na kzady z nich moge wejsc (sa 2 tylko) natomiast drugi komp rowniez pokazuje ze sa 2 komputery w grupie roboczej ale wejsc juz moge tylko na ten ów drugi komp. po probie wejscia na 1 pojawia sie komunikat ze jakoby nie mam uprawnien itd. co wiecej- nie mozna wejsc z 2 na 1 poprzez komende w uruchom. zdobylem sie na experyment - na jednym komputerze (tym 2 na ktory moge wejsc z pierwszego) usługa przegladarka komputera jest właczona a na 1 nie.wylaczylem wiec tez na 2 i wtedy nie moge juz wejsc z 1.czyli okazało sie ze komputer 1 nie dał na siebie wejsc komp 2 poniewaz nie mial właczonej usługi.wiec dotarłem do niej i probuje ja właczyc ale pokazuje sie taki oto komunikat:

“usługa przegladarka na komputer lokalny uruchomila sie, a nastepnie zatrzymala.niektore uslugi zatrzymuja sie automatycznie, jesli sa bezczynne np usluga dzienniki wydajnosci i alerty”

link

wiec sprawa wyglada tak ze ten komputer ktory sie “daje” wykorzystac ma uruchomiona ta usluge a ten nie udostepniajacy plikow ma wylaczona i nie mozna jej uruchomic.pomocy!

dzieki!