Usługa Windows Defender została zatrzymana i nie da się jej włączyć

Nagle z dnia na dzień wyłączył mi się Windows Defender i nie da się go włączyć. Po próbie uruchomienia ponownie wyskakuje komunikat. Na screenie niżej pokazany jest dokładny komunikat, który się wyświetla. Dodam jeszcze, że w wszystkie porady, które znalazłem na innych forach jak widać nie przyniosły skutków.

1 polubienie

Witaj @Ewerest na Forum DobreProgramy

Pobierz Farbar Service Scanner, uruchom z Uprawnieniami administratora, zaznacz wszystkie okienka (zaptaszkuj) i zrób skan
Wstaw plik wynikowy do wglądu.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Mógł zostać zablokowany przez wirusa, coś podobnego miałem zainstalowałem Avasta i znalazł to co blokowało, co nie świadczy że ma być u ciebie ale?

Zobacz w Dziennku Zdarzeń: „Microsoft-Windows-Windows Defender/Operational”

Przećwicz tego fix-a, obejrzawszy uprzednio filmik:

https://www.majorgeeks.com/content/page/microsoft_defender_threat_service_has_stopped.html

Poza wstawionym screenem nic innego nie wiadomo.
Przeczytaj ten artykuł i próbuj stosować opisane tam metody.
Ale zanim zaczniesz to na dzień dobry w wierszu poleceń (administrator) komenda sfc /scannow

Witaj @iJuliusz
Nie wiem jak ale nagle Windows Defender zaczął działać. Dzisiaj rano włączyłem komputer i z ciekawości chciałem sprawdzić, czy coś się zmieniło i jednak. Dodam, że nie robiłem nic, aby to naprawić od napisania tego postu. Jako iż nie wątpię, że problem będzie występował w przyszłości to zrobiłem skan przez Farbar Service Scanner.

FSS.txt (3,4 KB)

Cześć @jozef47
Ja posiadam zainstalowany Avast jako domyślny antywirus, którego używam, a Windows Defender to dodatek, żeby było większe bezpieczeństwo. Na dodatek dodam, że wczoraj przed napisaniem postu robiłem pełny skan i nic nie wykazał.

Wszystkie skany w wierszu poleceń typu sfc /scannow robiłem

Może zrób kopię tego co masz a później czystą instalację i po problemie. Ja się tym bawiłem i szybciej mi szło zainstalowanie nowego systemu niż szukanie problemu. Jednak zrobisz jak uważasz. Nie chcesz zadzwonić do Microsoftu po poradę?

Dziękuję.

Log wskazał na braki wpisów rejestru związanych z Windows Defender.
Avast zapewne nie ingerowałby tak daleko po instalacji w systemie.
Należy to dokładniej sprawdzić i przywrócić uszkodzone wpisy, o ile nie zdecydowałeś się już na reinstalację systemu :wink:

Zrób na początek skan FRST i wstaw logi do wglądu

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Ingerował, zwłaszcza jak wersja była jakaś starsza, a windows zrobił sobie aktualizacje. Avast potrafi wtedy całkowicie zrujnować Windows Defender.

Ludzie!!! Wy macie jakąś fobię na punkcie Avasta…
Nakręcacie się cały czas jakimiś ludowymi legendami, nigdy osobiście nie intsalując tegoż…
Avast jest zajebjaszczyj!!! Szczególnie w wersji Premium Security.

@wasabi1084 ad rem:

PS. Twoje kiciusie są cudne!

1 polubienie

Wiesz, sytuacje, gdy ktoś ma Avasta i pół komputera wirusów, gdy po aktualizacji się wywala z nim system, gdy przestaje działać internet itp. spotykam mnóstwo. Dla mnie ten program jest szkodliwy, bo skuteczność na na poziomie systemowego, tylko czasami się coś w nim wykłada. Jasne, że nie na każdej konfiguracji, wręcz częściej nic się nie dzieje, ale to tak jak z przebieganiem na czerwonym.

Poza tym, firma miała zbyt wiele wpadek, zbieranie danych, włamania na ich serwery, błędy skutkujące wywaleniem systemu itp. pomijając wątpliwą skuteczność, zbyt często dali ciała. w przeszłości.

PS. :handshake:

Awersja względem narzędzi z definicji naruszających homogeniczny łańcuch zaufania (i odpowiedzialności) bywa wskazana :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.