Usługi Google bardzo powolne w przeglądarce Chrome


(ralph7) #1

Witam,

Mam problem z przeglądarką Chrome podczas korzystania ze stron Google, szczególnie z Gmailem. Poczta wczytuje się bardzo powoli, załączniki załączają się również w żółwim tempie, tak samo jest z ich pobieraniem.

Problem występuje już od paru miesięcy, na 3 komputerach i dotyczy tylko przeglądarki Chrome. Na Firefox działa b. dobrze.

Co ciekawe, problem samoczynnie ustępuje po godzinie 24.

Proszę o jakieś sugestie

Pozdrawiam

-- Dodane 27.01.2013 (N) 17:58 --

Nie wiem, dlaczego poznikały odpowiedzi...

W tej chwili jak chcę pobrać załącznik 19,5MB, to prędkość pobierania wynosi około 15kB/s (w kliencie thunderbird jest normalna prędkość, w firefox również)


(Freeq52) #2

Na początek - czy korzystasz z jakiś rozszerzeń? Jeśli tak, to na próbę wyłącz wszystkie.

Dalej - Ustawienia > Narzędzia > Wyczyść dane przeglądania - od samego początku, odznacz zapisane hasła, a tak zaptaszkuj wszystko jak leci i wyczyść.

Jak i to nie pomoże to trzeba będzie odinstalować przeglądarkę, usunąć wszystkie dane w ukrytych folderach Google, przeczyścić CCleanerem i zainstalować Chrome od nowa.


(ralph7) #3

Z rozszerzeń korzystam, ale wyłączenie wszystkich nie pomogło.

Wyczyściłem dane przeglądania, zaznaczając wszystkie pozycje - dalej żadnego rezultatu.

Teraz stoję przed odinstalowaniem przeglądarki i usunięciem wszystkich danych w ukrytych folderach Google. Gdzie mam szukać tych folderów?

Znalazłem dwa: "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\" i "C:\Users***\AppData\Local\Google\Chrome"

Poza tym teraz w piątek instalowałem Windows na nowym laptopie i również po instalacji Chrome jest to samo (nie ma ustawionej synchronizacji między przeglądarkami).

Może trzeba by szukać problemu na linii "Chrome - dostawca internetu (Toya)" albo ewentualnie jakaś infekcja, która już zdążyła się przenieść na nowy komputer.

-- Dodane 28.01.2013 (Pn) 15:35 --

Po deinstalacji i czyszczeniu folderów oraz CCleanerem - dostałem taki oto komunikat:

Co oznacza, że problem jest dalej :?

Próbowałem również wszystkiego, co proponują tutaj: http://support.google.com/mail/bin/static.py?hl=pl&page=ts.cs&ts=2753861&from=99541&rd=1