Usługodawcy internetu-opinie

Witam

Niedługo kończy mi się umowa na internet Orange Freedom. Nie jestem w ogóle zadowolony z jakości usług, dlatego też jestem zmuszony do zmiany operatora

Tu kieruję do Was pytanie: na jakiego operatora się zdecydować? Jako że nie mieszkam w Warszawie(30 km od W-wy) nie mogę zdecydować się na UPC, Aster czy Vectre(opieram się na wynikach programu ze stron usługodawców odnośnie dostępności usług). Jedyne co będzie działać to Orange, Neostrada, Netia, Dialog(chyba) i Cyfrowy Polsat.

  1. Który z nich jest wart polecenia?

  2. Lepiej zadzwonić do biura obsługi i spytać się o dostępność czy można śmiało się opierać to ten program na ich stronie?

pytanie kieruje głównie do osób które nie mieszkają w większych miastach, bo chce mieć pogląd na to, jak ten internet działa.

Pozdrawiam

Internet od operatorów gsm jest kiepski i niestabilny, najgorszy jest Play bo ma najniższe prędkości.

Generalnie internet oparty na łączach radiowych jest niestabilny.

Netia z tego co słyszałem to ma dobre łącza ale tylko tam gdzie mają poprowadzone własne kable, tam gdzie działają na łączach TP (które są generalnie kiepskie) lub na radiówce to łącze będzie niestabilne.

Co do Cyfrowego Polsatu to nie mam informacji jak to się sprawdza ale to też jest łącze radiowe (satelitarne) i nie spodziewam się dużej stabilności łącza.

Przy testowaniu łącza pomocne są te strony:

http://speedtest.net/

http://www.mbank.pl/

Co sądzicie o Neo? Kiedyś miałem 1 mb ale zmieniłem na ORANGE bo była atrakcyjniejsza oferta. Teraz wiem że to był duży błąd. Jednak nie wiem jak teraz działa TP ze swoim netem.

Jakieś opinie?

Tylko ty możesz wiedzieć, jakie masz łącze. Tak jak działała ci kiedyś Neostrada, tak jak działa ci Orange (zakładam że masz Orange Freedom - na tym samym drucie, co Neostrada), tak samo będzie ci działać Netia, Multimo, Era stacjonarna, tak samo będzie ci działać ponownie założona Neostrada. Małe jest prawdopodobieństwo, ażeby wystąpiły jakieś różnice.

każdy internet w BSA będzie ci chodził tak samo orange czy neo chyba że netia u ciebie ma swoje LLU w co wątpię możesz wziąć polsat na próbę i sprawdzić albo jakaś radiówka 5GHz w twojej okolicy jest ?

Odradzam wszelkie radiówki, są niestabilne, lagują i są mocno podatne na zakłucenia atmosferyczne oraz od różnego rodzaju urządzeń.

Nie zawsze tak jest, szczególnie w przypadku tych działających na częstotliwości 5 GHz.

era stacjonarna :smiley:

Czyli tylko czekać aż naprawią centrale bo u mnie ponoć jest uszkodzona…??

jest gdzieś może spis gdzie netia ma te LLu bo wczoraj coś znalazłem ale o moim mieście nic nie było

muszę coś zrobić z netem bo nie może być tak że mając 6 mb wieczorem internet chodzi jak 512kb/s

http://blog.netia.pl/netia/entry/jeszcz … C4%99g_llu ale lista nie jest kompletna.

Wpisz tutaj dane teleadresowe:

http://skantarek.netia.pl

Jeśli masz dostęp do LLU, to pojawi się odpowiednia informacja.

Kpc21 , tak samo neostradaTP i Orange Freedom na tym samym drucie nie działają tak samo - ogólnie jestem mniej zadowolony z Orange niż z TP, a niby to to samo, na tym samym drucie.

a myślałeś o Neostradzie (możliwość 3 miesięcznego testowania internetu, kilka pierwszy miesięcy za free, opcja dokupienia pakietów telewizyjnych itd)?

Myślałem już o różnych wariantach, nawet na tym blogu Netii napisałem komentarz, koleś napisał że niedługo LLU będzie w mojej okolicy więc może pójdę w kierunku Netii. Tylko że tam mają chyba umowy tylko na 2 lata a ja chcę na 1 rok. Jak Netia nie wypali to biorę Neo, a potem zacznę się modlić żeby normalnie działało

No to pozostaje mieć nadzieję, że wszystko zadziała - no u mnie akurat netia nie działa fajnie, a z neostradą przeglądanie zasobów internetu to czysta przyjemność;P

@pozdro w przypadku nowej promocji Netii no limits, rzeczywiście masz umowę na 2 lata (jeżeli nie chcesz ponosić opłaty aktywacyjnej).

We wspomnianej wcześniej TP, zawsze możesz wziąć sobie krótszy okres abonamentowy (12 miesięcy) i co najważniejsze, ponosić opłaty za to z czego faktycznie korzystasz.

Opłaca się brać umowę na rok, zawsze można coś wywalczyć, albo postraszyć, że się gdzieś indziej przejdzie ;p

umowy na rok, są o tyle dobre, że ma się częstszą możliwość korzystania z nowych promocji.

Zwłaszcza w przypadku, gdy taki operator jak TP co chwila odświeża swoją ofertę na Neo.

W Netii modyfikacje ofertowe zdarzają się zdecydowanie rzadziej.

Ale i tak, gdy jakość usług się pogorszy, czy coś, to jest mniejszy okres na męczenie się. Tak jak ja, chciałem wziąć Orange na dwa lata, i bym siedział kupę czasu z nie do końca funkcjonalnym internetem (wolne ładowanie filmików na YT), a tak w listopadzie podziękuję im i z powrotem wezmę neostradę (chyba, że Vectra zrobi naprawdę ciekawą promocję, bo co z tego że 8Mb bym miał, jak będę musiał dopłacić za zmienne IP, kupić nowy router, bawić się z kablami :wink:

U mnie byli ostatnio ludzie z netii wciskać mi promocje. Nową promocję “Jaki masz drut, taki masz internet”. Według strony sprawdzającej łącza tpsa powiniem w mojej lokalizacji mieć 18mbit. Umowa na czas nieokreślony, darmowe przyłączenie (kruczek: płacisz 423zł jeżeli zerwiesz umowę przed 25 miesiącem), 49zł do końca roku a potem 99zł. Ale słyszę w 70% negatywne opinie o tej firmie. Obecnie mam tylko PLAY online 1mb, 15 giga limitu za 60zł i już ręce mi opadają. To znaczy zależy mi na stałym łączu ale obawiam się netii.

Nie wiem jak po zmianie “dizajnu”, ale jeśli jest tyle negatywnych opinii to musi o czymś świadczyć, dlatego gdy coś ma złe opinie nie pcham się w to :wink: