Usługodawcy internetu-opinie

sla17 , to też nie do końca miarodajne bo czarny PR jest teraz wszędzie, najlepiej popytać znajomych do których się ma zaufanie lub popytać gdzieś na lokalnym forum.

Gdy ma moim osiedlu pojawił się nowy dostawca z dość ciekawą ofertą to szukałem w necie info na jego temat ale znalazłem bardzo negatywne opinie ale wszystkie były bardzo stare więc zapytałem o opinie na lokalnym forum żeby dowiedzieć się co myślą ich aktualni użytkownicy którzy mieszkają niedaleko mnie, okazało się że opinie które znalazłem w necie były nieaktualne i/lub nieprawdziwe a od roku sam sobie chwalę usługi tego dostawcy.

Racja. W necie raczej o dobre opinie ciężko ale parę osób w tym kolega, który kiedys w netii pracował a nawet jego mama bardzo sobie netię chwalą. Pytanko: mam 900 metrów do centrali. Czy to dużo? Okablowanie i skrzynka netii są nowe bo netia dopiero instaluje się w mojej okolicy.

Właśnie, jak sprawdzić odległość do centrali? Da się jakimś “domowym sposobem”, czy muszę dzwonić do TP?

Cyfrowy Polsat to stabilny jest, wiem bo ma znajomy, i sobie chwali.

http://skantarek.netia.pl

Kpc21 ,

Nic innego mi nie wyskakuje, coś ja kopię, albo po prostu dla mojej lokalizacji nie ma danych?

Odległości tam nie znajdziesz, ale za to możesz się dowiedzieć, jaka jest maksymalna przepustowość. Netia ma u ciebie LLU, a z tego co widać, Skantarek w takiej sytuacji podaje dane dot. LLU, tak więc nie będą one właściwe dla pozostałych operatorów (w tym TPSA).

Z tą nową promocją Netii NO Limits to trzeba uważać. Rząd wprowadza teraz ustawę, która zobowiązuje dostawców internetu do zapewnienia 90% przepustowości deklarowanej w umowie, a skoro Netia zapewnia tyle ile uciągnie drut, to znaczy że może zapewniać nawet 0 kb/s, czyli gdy net będzie chodził bardzo wolno nie możemy nic zrobić…

Kpc21 , ile to jest na normalną prędkość? Poniżej 8Mb/s, czy źle widzę ;)?

No nareszcie ktoś odkrył, o co tu tak naprawdę może chodzić :slight_smile:

8000 kb/s to będzie 1000 kB/s, czyli 1 MB/s.

@konrad147, ciekawa wiadomość, nie wiedziałem o tym.

No cóż, teraz dochodzi kolejny plus za ofertami tradycyjnymi np. TP (określona prędkość wybranym abonamencie), a nie co łącze pociągnie.