Usnięcie recyklera i system value information?

Witam chciał bym się dowiedzieć jak w windowsie xp profesional pozbyć się całkowicie kosza (do usuwania plików stosuje fileshredera) i folderów system value information ( jestem świeżo po formacie i od razu wyłączyłem przywracanie sytemu wiec te foldery są puste)Z przywracania nie korzystam bo daje więcej problemów jak pożytku, ale to zapewne wie każdy :smiley: .

Powodem dla którego chce sie tych folderów pozbyc jest fakt że na dysk zewnętrzny dostał mi się robak configer, którego udało mi sie wreszcie pozbyć dzięki unlockerowi, ale zauważylem ze ten wstrętny robal po kazdym usunieciu pojawia sie w SWI jako zablokowany proces - usuwam i znowu wraca, tak wiec chce go pozbawić tej opcji.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Jaki system?

Tu masz dla XP’ka

http://www.forumtomek.fora.pl/artykuly,56/usuwanie-kosza-z-windows-xp,173.html

GarrD , tylko ze mu chodzi o fizyczne usunięcie folderów z dysku, a nie o ikonkę z pulpitu.

Folderów tych lepiej nie usuwać, gdyż są częścią systemu i nie wiadomo co się może zdarzyć po ich usunięciu.

Poza tym folderów System Volume Information nie usuniesz, bo nie masz do nich praw dostępu.

Możesz w Start --> uruchom wpisać cmd. Następnie w konsoli wpisz

cacls "C:\System Volume Information" /E /G USER :F

Zamiast User, wpisz nazwę swojego użytkownika, z którego chcesz mieć dostęp do katalogu.

Nie wiem, czy za pomocą tego go usuniesz, ale uzyskasz dostęp do katalogu.

Jeśli chodzi o kosz, to jest na partycji systemowej folder ukryty (w opcjach folderów, odznacz “ukryj chronione pliki i foldery”) o nazwie RECYCLER, a w folderze jest kosz.

Ale tak jak pisał kolega wyżej, lepiej nie usuwaj tych folderów, może Ci to przynieść więcej strat niż korzyści.

Wpisanie tej komendy w wierszu poleceń nic nie dało, dalej odmawia mi dostępu (mimo że jestem administratorem i jedynym użytkownikiem) ale mniejsza z tym.

A czy zna ktoś sposób na pozbycie się tego robala bez usuwania wyżej wymienionych folderów. Tu na forum znalazłem wzmiankę o unlokerze ale tak jak pisałem na początku pozwala usunąć zablokowany folder ale robal wraca. Gdy za jego pomocą otwieram SWI widnieje tam taki oto wpis: Proces: svchost,exe C:\System Volume Information\tracking.log PID(968) uchwyt (2628) ścieżka procesu: C:\WINDOWS\System32\svchost,exe

Jak chcesz wyłączyć przywracanie systemu całkowicie, to wyłącz je, a następnie zastopuj i ustaw Usługę przywracania systemu na wyłączony.

Start -> Uruchom… -> services.msc -> dwuklik na wspomnianą usługę -> Typ uruchomienia: Wyłączony.

Natomiast samego folderu System Volume Information nie usuwaj.

Mylisz się, te foldery nie są puste.

Folderów tych nie usuwa się -> klik.

A stosowanie Fileshreder do usuwania (a właściwie wymazywania z dysku) każdego pliku, według mnie jest trochę paranoiczne, chyba że oczekujesz odwiedzin chłopców z ABW lub innej tego typu instytucji.

“A stosowanie Fileshreder do usuwania (a właściwie wymazywania z dysku) każdego pliku, według mnie jest trochę paranoiczne, chyba że oczekujesz odwiedzin chłopców z ABW lub innej tego typu instytucji.”

Stosuje go dla lepszej pracy systemu, bo jak pewnie wiesz zwykly kosz zamiast trwale usuwac tworzy warstwy smieci pod tym co widzisz na codzien wlaczajac kompa,tylko go spowalniając. i idzie to w kazdej chwili wyciagnac na wierzch dowolnym programem do odzyskiwania. Przeprowadzilem kiedys test i na starym kompie gdzie dysk mial pojemnosc zaledwie 40 gb udało mi sie upchnac dzieki koszowi ponad 100 GB filmów, które w każdej chwili mogłem wyciągnac na wieżch dzieki odzyskiwaniu( i co jest najlepsze wszystkie były w 100 % sprawne).

A odwiedzin chłopców z ABW itp sie raczej nie spodziewam, chyba że ty cos szykujesz [-X

Co do usuniecia folderów to juz dałem se spokój bo widze ze to raczej nie przejdzie.

Za rada deFco247 wylączyłem SWI i zaraz zobacze czy pomoże mi to w walce z robalem

Dodane 24.11.2009 (Wt) 0:09

Niestety nic mi to nie dało robal jak siedział tak siedzi dalej. Ma ktoś inny pomysł jak się go pozbyć?

He, he powstała nowa teoria lepszej pracy systemu. Ja tam wole tradycyjnie kasować pliki, niż czekać kilkanaście lub więcej minut na wymazanie pliku (ponieważ zastosowanie tylko najwyższych algorytmów powinno uniemożliwić odzyskanie pliku) i jakoś nie zauważyłem spowolnienia systemu.

A co do walki z Confickerem, to stosuje się ComboFix, jeżeli wiesz co należy usunąć , lub którąś z szczepionek na tego robaka + obowiązkowa aktualizacja systemu.

Usuwanie Downadup and Conficker worm http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=4809.0

Co do usuwania folderów System Volume Information to żaden problem można to zrobić przejmując folder na własność

problem w tym że po restarcie system tworzy ten folder ponownie tyle że mając wyłączone przywracanie systemu folder ten jest pusty

:slight_smile:

Leon$ przetestowałem wszytko co było pod tymi linkami, i jak na złość robal siedzi dalej. Jedyne co się zmieniło to to że antywir (spyware terminator już go nie wykrywa) ale w folderze SVI dalej widnieje zablokowany wpis: Proces: svchost,exe C:\System Volume Information\tracking.log PID(968) uchwyt (2628) ścieżka procesu: C:\WINDOWS\System32\svchost,exe. Powiedzcie czy jest to dalej robal czy tylko wpis po nim? Da się go jakoś usunąć?

To nie jest żaden robal. To wygląda na działanie włączonej usługi Przywracanie Systemu.

Wyłączyłem przywracanie systemu zgodnie z twoja instrukcją.

Mam przez to rozumieć że robal zginął za sprawa porad Leon$, a wpis o którym mówię jest całkowicie nieszkodliwą informacja o tym że przywracanie zostało wyłączone?

w ustawieniach kosza daj na 0% wszystkie dyski , we wlasciwosciach mój kom wyłącz przywracanie , wtedy te foldery bedą miały zerową wage … więc jak je zostawisz ukryte to chyba sie nic nie bedzie dzialo ; P