Uśpienie hybrydowe i awaria zasilania

Witam,

W Windows 7 x64 Professional mam włączone Uśpienie hybrydowe. Dzisiaj, gdy komputer był w stanie tego właśnie uśpienia nastąpiła awaria zasilania. Czegóż się tu bać skoro podczas tego uśpienia dane z RAMu są i tak zapisane na dysk. Po powrocie zasilania włączyłem komputer i pobladłem bo nie pojawił się nawet ekran bootowania. Diody monitorów migały jak gdyby były softwareowo wyłączone, dioda dysku świeciła ciągle przez chwile po czym zgasła, wentylatory pracowały na pełnych obrotach. Ktoś wie co jest grane?

Hej. Dołączam się do tego pytania. Taki sam problem ja Twój kiedyś miałem, też na win7 x64. U mnie pomógł reset biosu, bo po załączeniu kompa nie było sygnałów o zakończeniu procedury POST

Dodane 11.05.2011 (Śr) 12:12

Możliwe że nasz problem siedzi w ustawieniach biosu. Po pierwsze w zakładkach dot. ustawień zasilania należy ustawić Suspend Mode na S3. Można też dać yes/enabled dla opcji respot video on s3 mode. Nie wiem, czy to pomoże, ale na pewno nie powinno zaszkodzić.

Nie zaszkodziło ale i nie pomogło. Ogólnie po testowych wymuszonych “awariach” zasilania sprawa wygląda tak, że zaraz po włączeniu komputera nie pojawia się ekran bootowania i wszystko wygląda tak jak opisałem wcześniej. Muszę znów wyłączyć komputer całkowicie z sieci, odczekać kilka minut i wtedy odbywa się normalne bootowanie i wznowienie systemu. Chyba muszę powrócić do anormalnej hibernacji i zwykłego usypiania.

Powiem tak: Moim zdaniem uśpienie hybrydowe to dobry bajer, tyle że niepotrzebny. Bo albo chcesz hibernować komputer, albo uśpić. 2w1 jest niepotrzebne(moim zdaniem), tym bardziej, że jeżeli się odetnie prąd, to de facto tracisz dane z pamięci ram i zostaje sama hibernacja.

Na pewno masz rację. Zdziwiło mnie tylko w jaki sposób system może mieć wpływ na start komputera w momencie kiedy nie ma jeszcze do niego dostępu, czyli w trakcie bootowania. Jeśli w trakcie pracy nastąpi zanik zasilania włączam komputer ponownie i wszystko uruchamia się normalnie. Dziwne że po uśpieniu hybrydowym i zaniku napięcia komputer nie może się podnieść.