Usprawnienie Visty

Witam.

Na pewno ten temat już się przewiną. Szukam wszystkich wskazówek, porad, stron, linków jak przyśpieszyć Viste. Nie chcę dokupować do niej specjalnie nowego kompa czy podzespołów :). Szukam raczej wskazówek, porad, stron jak ustawić Viste; powyłączać zbędne duperele które zwalniają system Vista.

Mam laptopa z oryginalną Vista i wgranymi już filmowo śmieciami. Powywalałem już to co mi nie potrzebne. Chce uniknąć instalacji XP.

Komp ma Intel DuoCore 1.6mhz i 1gb ram (pc2 5300) 1mb L2.

więc tak…postawczysty system bez tego śmiecia co go dodają…jak możesz to dołuż jeszcze 1GB…co do optymalizacji to zassaj sunrisa lub w uruchom wpisz services i powyłączaj zbędne usługi tylko nie przesadź…co do optymalizacji to nie ma sposobu dobrego…możesz znacznie spowolnić…ogólnie systemu nie przyspieszysz prawie w ogóle…

http://www.cafepc.pl/45,7300,Wademekum_ … zesc_1.htm

http://www.cafepc.pl/45,7385,Wademekum_ … zesc_2.htm

nie radze robić większości żeczy co tam pokazali…np. zostwa indexowanie i sterowniki , i sidebara w spokoju…

Dzieki.

Huhar: Nie mogę postawić czystego systemu bo nie mam oryginalnej Visty. Przy zakupie i pierwszym odpaleniu kompa Vista zainstaowala sie sama i tyle. nie odstałem plytki z Vista. Tak wiec lipa z czystym systemem. Chyba, ze dorwał bym lewego bo mam pod laptopem naklejkę z kluczem. Ale co wtedy jak klucz nie będzie pasował ? Tak wiec lepiej zostawię jak jest i powyłączam co sie da.

Głownie chodzi mi bardziej o powyłączanie upiekszaczy graficznych (dymki, przejścia, rozwijania, przezroczystość).

Viste ma po “engliszu”. Gdzie szukać w Control Panel opcji do wyłączania ozdóbek ?

THX

możesz pożyczyć od kumpla lub zassać z neta viste legalną bez cracków itp…system na twoim keyu bedzie działać i będzie w pełni legalny…możesz oczywiście bardziej legalnie zadzwonić do producenta lapka po płytę z vistą oczywiście za sporą opłatą…

Kuhar: tego nie znalem. Jak sadze piszesz o wersji “ENG”. W XP Pl nie dziala bankowo klucz z np. stanow. Mialem tak kompa z USA z naklejka i kluczem ale jak wsadzilem XP PL to nie przyjmowalo klucza. XP Eng, klucz zadzialal.

MaveRick_ , ze swojej strony mogę polecić program MzVistaForce, testuje go od kilku tygodni i muszę powiedzieć, że jest całkiem niezły.

PS. Jaki model laptopa posiadasz ?? Może Acer… ?? Pytam z ciekawości :smiley:

rokko: Toshiba Stellite a135 s2276. Do czego ten program ?

…do optymalizacji ustawień Visty, przecież o to ci chodzi.

silvver: dzieki za linki, poczytałem, z kilku skorzystałem. Moze jest Wademekum Windows XP ?

klucz do kazdej visty pasuje…z en do pl i z x86 do x64…

kurcze ja was prosze… nie instalujcie tego nawet… sam to mam bo podpisałem na siebie wyrok kupujac PC z wgranym OEMem Visty i wiem ze to takie /cenzura/ ze szkoda gadać! Wolno chodzi i same błędy

Mi jakoś chodzi cudownie i zero błędów.

ps. Jaki User tak chodzi system :lol:

  1. Windows+R > Run(Uruchom) > msconfig>Uruchamianie (i tam odznaczasz co chcesz wyłączyć)

  2. Jak chcesz wyłączyć Aero to klikasz PPM >Personalizacja>Kolor i wygląd okien>(odznaczasz funkcje) Włącz przezroczystość.

Pozdrawiam:):):slight_smile: