Ustawianie procesora i slaba wydajnosc karty graficznej

Witam!

Od dłuższego czasu , a raczej od początku kupna komputera (jakieś 1,5 roku) mam problem z jego wydajnością. Mianowicie mam dwa problemy/pytania odnośnie procesorów kilku rdzeniowych i karty graficznej.

Może zacznę od specyfikacji mojego komputera:

Procesor - Intel Core 2 Quad Q8200 - 2,33 x 4

Płyta główna - Gigabyte G31M-S2L

Karta Graficzna - GF 9500GT

Pamięć Ram - 2x 2gb

System operacyjny - Windows Xp Pro (x64 bit)

Monitor - Samsung 22"

Problem , a raczej pytanie odnośnie procesora jest takie - Jaka jest zasada działania tych kilku rdzeni, gdyż ja nie widzę różnicy w wydajności robiąc tą samą operację na komputerze z jednym rdzeniem 2,5 ghz a 4x 2,33. Może trzeba je jakoś oddzielnie włączyć? Proszę o wyjaśnienie.

Drugi problem polega na tym , że mimo że nie jest to może najlepsza karta na rynku , to myślę ze nie powinna mieć problemu z utrzymaniem najwyższych detali na największej rozdzielczości w takich grach jak PES 2010/2011 czy coś w tym stylu , gdyż widziałem ze kart graficzne z serii 8xxx dają sobie spokojnie radę. Może jest to jakaś wadliwa karta?

Proszę o odpowiedzi ! Dziękuję i pozdrawiam!

Jest różnica między nimi-czyli procesorami. Ale to zaraz wpierw o geforcu powiem, jak się nie mylę ma DDR2 to jest słaba grafika do gier i w max może mieć właśnie problemy. Do gier jest słaba szczególnie we wysokich detalach w fullhd, bo zapewne w takich grasz mając tak duży monitor, to żal by było obniżać. A możesz napisać jak gra widzi procesor i grafikę?? Sam mam pes10 i pamiętam texty typu czy jest ok, czy bardzo dobra itp w ustawieniach gry.

A teraz procesor, jest różnica jak napisałem już np są testy w których athlon x3 3ghz jest lepszy od phenoma x2 podkręconego do 4ghz, masz 4rdzenie ale ciut wolne, ale już są od jakiegoś czasu gry które je wykorzystają, tylko że są ciut wolne 2,33ghz. Nie wiem jak w xpeku, bo ja mam windows7 to widać różnicę w działaniu samego windowsa jak i gier, bo kiedyś miałem socketA procka i zainstalowałem wersję 30dniową siódemki to praktycznie nie dało się nic robić, a na athlonie x3 działa windows7 jak 1rdzeniowy stary sempron 1900mhz na xpeku. Włącz przez ctrl+alt+delete menadżer i w okienku historia użycia cpu sprawdź czy podzielony jest na kilka części. Ja w 7 mam na 3 części. Nie wiem jak jest w xpeku

Co do karty graficznej - tak PES urządzenia ocenia jako Good - czyli najwyższa ranga z możliwych. W takim razie jedyne co mi pozostaje to wymienić kartę pamięci na jakąś lepszą?

Zaś procesor - procesory może nie mają najlepszej prędkości taktowania , ale ponoć wśród testów wypadają całkiem nieźle.

Z tego co pamiętam posiadasz 2X2gb ram ddr2, patrząc na płytę główną, więc z tym tematem nic nie zrobisz.

Procek ok, trzeba pamiętać, że to zależy od aplikacji ile rdzeni używa, jeśli gra obsługuje 2 rdzenie to bedzie obsługiwać 2 rdzenie i koniec basta. Dlatego Intel w procesorach i5 i i7 wymyślił technologie toorbo boost.

Jeśli masz wind xp to nie ma bata 2 rdzenie maks,

Co do grafiki, totalna doopa - 64bity a nie 128bit 1gb albo 512 i tylko ddr2.

Kup sobie coś z rodziny 240GT albo lepiej albo radka 56** tylko pamiętaj o zasilaczu min. 400W