Ustawianie pulpitu

W sumie banalne ale zapomniałem jak to się robi… mianowicie :

Po włączeniu kompa zauważyłem, że na mojej tapecie są widoczne tła dla podpisów ikon. Jak to się ustawiało żeby tekst był na tle tapety a nie na osobnym kolorze ??

:oops: :oops: :oops:

Pozdro

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zaznaczyć Blokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według, odhaczyć Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także.

:slight_smile:

Witam.

Coś to nie chce działać.

Czy są jeszcze jakieś sposoby ??

pisze po kolei co masz zrobić :lol: Mój Komputer Właściwości Zaawansowane Wydajność Ustawienia Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

No nie żartuj za mało ci Leon$ podał ? Edycję rejestru też próbowałeś ?

Ehh wyszło małe nieporozumienie ale już działa.

Sorki :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Pozdro i dziękuję :slight_smile: