Ustawianie styli "Aero like", by obsługiwały "zamazanie"

O ile wiadomo w oryginalnym Aero jest takie coś. Wygląda tak:

aeroyn8.png

Przed chwilą ściągnąłem styl, który jest podobny do tego. w Emeraldzie podgląd stylu wygląda tak:

28040327ce7.png

i na nim również widać to “zamazanie”. Jednak po uruchomieniu stylu, co bym nie kombinował jest tylko “martwa przezroczystość”:

91276621mk0.png

Co trzeba skonfigurować, żeby ten efekt działał również u mnie, bo ta “martwa przezroczystość” średnio mi się podoba.

Trzeba znaleźć odpowiedni styl…

BTW: Biedny pingwin…

O gustach się nie dyskutuje. Mi się ten styl podoba.

Przekopałem praktycznie całe gnome-look.org.

Pablo55 , nie ma takiego stylu szukałem kiedyś

Bzdura…

Emerald Theme Manager > Ustawienia Emeralda > Typ rozmycia dekoracji (i tutaj sobie ustawiasz)

Musisz mieć włączony plugin ‘Blur Windows’ w opcjach compiza. Tam również możesz zmieniać typ rozmycia i jego siłę.

Pozdrawiam.

Plugin jest właśnie włączony, ale nic się nie zmienia.

A masz włączoną opcję Alpha Blur w ustawieniach wtyczki Blur Windows?

Pokombinuj z ustawieniami rozmycia w tej wtyczce.

Specjalnie ściągnąłem ten styl który Ty masz i wraz z rozmyciem wygląda m.in. tak:

zrzutekranune8.th.pngthpix.gif zrzutekranu1eq7.th.pngthpix.gif

Jaką masz wersję compiza?

Tą, co była wbudowana w Ubuntu (zaktualizowana) i mam CompizConfig, ale to “zamazanie” nie chce zadziałać.

69461719c719f479m.png

Mam tę samą wersję. Dziwna sprawa, powinno działać.

Może zrobimy tak: wyeksportuj swoje ustawienia - ustawienia compiza > preferencje > eksportuj

Następnie zaimportuj moje. Jeżeli będzie działać na moich to będziemy wiedzieć, że była to kwestia ustawień. Jeżeli nie będzie działać to będziemy wiedzieć, że problem leży gdzieś indziej i trzeba będzie pomyśleć :wink:

http://www.wklej.org/id/6157/

Dalej brak efektu. Może po prostu mój układ graficzny w laptopie nie obsługuje tego, ale w sumie dziwne, bo w sumie wszystko działa, tylko nie to (no poza wodą z tego co zauważyłem)

Twoja karta musi wspierać shadery 2.0 o ile się nie mylę.

Ech. No to chyba nie da się zrobić tego- ten układ graficzny to syf jakich mało i na pewno tego nie obsługuje (shaderów 2.0)- a wydawać by się mogło, że to tylko zamazanie obrazu. :frowning: