Ustawianie wyszukiwarki na pasku adresu w operze

(Mr Geeker) #1

udalo sie moze komus dodac do paska adresu w operze kilka wyszukiwarek? Niby sie dodaje: ustawiam sobie np ze jedna to onet, druga np ling.pl. trzecia to interia itd. Wszytko jest ok i chula niestety tylko do momentu kiedy nie zamkne przegladarki, poniewaz po zakmnieciu wszytkie wszczesniej dodane ustawiaja sie na domyslna google =/ jezeli komus udalo sie to jakos rozwiazac to bylbym wdzeczny za pomoc, pozdrawiam

(Marcinw84) #2

Trzeba dodawać te co nie mają strzałki z możliwością wyboru. Tylko że tu jest problem, bo w poprzednich wersjach dało się dodać każdą wyszukiwarkę, a w 9.20 w kategorii szukaj mam tylko te standardowo zainstalowane. Nie ma dodanych.

(Mr Geeker) #3

niestety jest dokladnie tak jak piszesz =/ musi byc jakis sposob, bo nie wierze zeby w operze nie dalo sie czegos ustawic zgodnie z upodobaniami uzytkownika :slight_smile:

(Jado2) #4

Jeżeli nie ma się backupu pliku search.ini , trzeba edytować ręcznie. Ja miałem :smiley: .

O co chodzi.

Są dwa takie pliki, jeden w katalogu głównym, drugi w \profile. Zrobiłem podmiankę tylko tego w \profile, i działo się tak jak piszesz. Musiałem podmienić również ten w głównym.

Dlaczego z oryginalnym plikiem to nie wychodziło, nie wiem. Te z \profile powinny były się "dodawać". Ten mechanizm zadziałał dopiero po podmianie. I jeśli mi się nie przywidziało to, dopóki miałem oryginalny plik w katalogu głównym to, ten z \profile po każdym restarcie był modyfikowany (dodawane były Yahoo i inne).

Wniosek - trzeba doszczętnie wyczyścić te pliki (jak się nie ma backupu), zostawić sobie tylko np. goglarę, a potem dodać na nowo resztę.

Całe zamieszanie spowodowane jest tym, że 9.20 modyfikuje plik w \profile przy instalacji i korzysta z tego drugiego, czego "normalnie" nigdy nie robiła. To są ustawienia indywidualne użytkownika, i nie powinny być ruszane. Niestety, takie np. Yahoo! płaci Operze sporo kasy za to, żeby znalaźć się w "prywatnej" konfiguracji i nie dać się za łatwo usunąć.

Używam Opery w wersji instalatora Classic, jak są jakieś podmianki, to "stare" czy modyfikowane przez użytkownika pliki, lądują w folderze \backup. W wersji International tego nie ma. W trakcie instalki 9.20 "stare" pliki search.ini też zostały zmienione czyli, o kant pupy je potłuc. Też musiałbym je modyfikować ręcznie, gdybym nie miał kopii zapasowej. A tą wykonuje zawsze, Operę mam jednoużytkownikową/jednofolderową, więc "siup" cały katalog i po zawodach :wink: .

Przyjmując, że w tej materii nic się nie zmieni i ciągle tak to będzie się działo oznacza, że przed każdą nową instalką trzeba zrobić OBOWIĄZKOWO kopie zapasowe conajmniej tych plików.

(Marcinw84) #5

Dzięki

Jeżeli nie ma się backupu można usunąć oba pliki search.ini, uruchomić Operę (lub zrestartować jeśli była włączona), pododawać wyszukiwarki ze stron, aby dodać "znajdź na stronie", które się w ten sposób skasuje trzeba otworzyć search.ini, i dopisać

[Search Engine 9]

Name=

URL=

Query=

Key=f

Is post=0

Has endseparator=0

Encoding=

Search Type=12

Verbtext=0

Position=-1

Nameid=71103

gdzie 9 to kolejna liczba wyszukiwarki.

Nowy plik pojawi się tyko w Dane aplikacji/profile, wiec go jeszcze skopiować do Program Files.

Oczywiście restart Opery.