Ustawianie wyszukiwarki na pasku adresu w operze

udalo sie moze komus dodac do paska adresu w operze kilka wyszukiwarek? Niby sie dodaje: ustawiam sobie np ze jedna to onet, druga np ling.pl. trzecia to interia itd. Wszytko jest ok i chula niestety tylko do momentu kiedy nie zamkne przegladarki, poniewaz po zakmnieciu wszytkie wszczesniej dodane ustawiaja sie na domyslna google =/ jezeli komus udalo sie to jakos rozwiazac to bylbym wdzeczny za pomoc, pozdrawiam

Trzeba dodawać te co nie mają strzałki z możliwością wyboru. Tylko że tu jest problem, bo w poprzednich wersjach dało się dodać każdą wyszukiwarkę, a w 9.20 w kategorii szukaj mam tylko te standardowo zainstalowane. Nie ma dodanych.

niestety jest dokladnie tak jak piszesz =/ musi byc jakis sposob, bo nie wierze zeby w operze nie dalo sie czegos ustawic zgodnie z upodobaniami uzytkownika :slight_smile:

Jeżeli nie ma się backupu pliku search.ini , trzeba edytować ręcznie. Ja miałem :smiley: .

O co chodzi.

Są dwa takie pliki, jeden w katalogu głównym, drugi w \profile. Zrobiłem podmiankę tylko tego w \profile, i działo się tak jak piszesz. Musiałem podmienić również ten w głównym.

Dlaczego z oryginalnym plikiem to nie wychodziło, nie wiem. Te z \profile powinny były się “dodawać”. Ten mechanizm zadziałał dopiero po podmianie. I jeśli mi się nie przywidziało to, dopóki miałem oryginalny plik w katalogu głównym to, ten z \profile po każdym restarcie był modyfikowany (dodawane były Yahoo i inne).

Wniosek - trzeba doszczętnie wyczyścić te pliki (jak się nie ma backupu), zostawić sobie tylko np. goglarę, a potem dodać na nowo resztę.

Całe zamieszanie spowodowane jest tym, że 9.20 modyfikuje plik w \profile przy instalacji i korzysta z tego drugiego, czego “normalnie” nigdy nie robiła. To są ustawienia indywidualne użytkownika, i nie powinny być ruszane. Niestety, takie np. Yahoo! płaci Operze sporo kasy za to, żeby znalaźć się w “prywatnej” konfiguracji i nie dać się za łatwo usunąć.

Używam Opery w wersji instalatora Classic, jak są jakieś podmianki, to “stare” czy modyfikowane przez użytkownika pliki, lądują w folderze \backup. W wersji International tego nie ma. W trakcie instalki 9.20 “stare” pliki search.ini też zostały zmienione czyli, o kant pupy je potłuc. Też musiałbym je modyfikować ręcznie, gdybym nie miał kopii zapasowej. A tą wykonuje zawsze, Operę mam jednoużytkownikową/jednofolderową, więc “siup” cały katalog i po zawodach :wink: .

Przyjmując, że w tej materii nic się nie zmieni i ciągle tak to będzie się działo oznacza, że przed każdą nową instalką trzeba zrobić OBOWIĄZKOWO kopie zapasowe conajmniej tych plików.

Dzięki

Jeżeli nie ma się backupu można usunąć oba pliki search.ini, uruchomić Operę (lub zrestartować jeśli była włączona), pododawać wyszukiwarki ze stron, aby dodać “znajdź na stronie”, które się w ten sposób skasuje trzeba otworzyć search.ini, i dopisać

[Search Engine 9]

Name=

URL=

Query=

Key=f

Is post=0

Has endseparator=0

Encoding=

Search Type=12

Verbtext=0

Position=-1

Nameid=71103

gdzie 9 to kolejna liczba wyszukiwarki.

Nowy plik pojawi się tyko w Dane aplikacji/profile, wiec go jeszcze skopiować do Program Files.

Oczywiście restart Opery.