Ustawienia Avasta

Witam.Jak zmienić w ustawieniach Avasta aby pytał on co ma zrobić z zarażonym plikiem.Teraz jak znajdzie wirusa to odrazu wrzuca go do kwarantanny a ja wolałabym go usunąć.Wiem,że to jest może i głupie pytanie,ale jestem totalnie zielona jeżeli chodzi o komputery :oops: .

Wchodzisz w zakładkę osłony w czasie rzeczywistym i w osłonie: systemu plików, poczty. P2P i komunikatorów (po kolei)- wchodzisz w ustawienia zaawansowanie-> działania-> i tam w każdej zakładce ustawiasz na zapytaj.

Jeżeli masz Avasta 5 to wchodzisz w’’ ochrone plików’’ następnie w ''działania ‘’ i tam ustawiasz

Dzięki za szybką odpowiedz :smiley:

Nie zawsze to co znajdzie avast to musi być wirus .Często są to fałszywe alarmy wiec zanim usuniesz jakiś plik musisz się upewnić czy naprawdę jest zarażony.

Masz rację :slight_smile: .Więc co najlepiej zrobić,usuwać odrazu czy dać do kwarantanny?A jeżeli jakiś plik jest już w kwarantannie (i nie jest mi potrzebny) to czy mogę go bezpiecznie usunąć?

Najlepiej pierwsze do kwarantanny. Potem możesz usunąć, chociaż jak jest w kwarantannie to i tak nic ci nie może zrobić :wink: .

Dzięki bardzo :slight_smile: .Dla mnie komputer to czarna magia :smiley: .

Tu masz taki artykuł co do konfiguracji Avasta:

http://www.hotfix.pl/avast-free-antivir … a-a322.htm

Może ci się przyda :wink: .

Napewno się przyda :wink: .