Ustawienia bios'a w EPoX EP-9NPA+ nie dają się zapisać

Witam

Problem jest moim zdaniem nietypowy.

Płyta Epox EP-9NPA+, po włączeniu komputera, na ekranie monitora nic się nie pojawia ale wiatraki się kręcą. Odłączam zasilanie, resetuje biosa, płyta wstaje i po naciśnięciu F1 można zastartować komputer i uruchomić system. Sytuacja niestety nie jest tak wesoła ponieważ po reboocie komputer znowu nie chce wstać i można go obudzić dopiero po ponownym resecie ustawień biosa i odłączeniu wtyczki z zasilacza. Ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku nagrania ustawień biosa. Krótko mówiąc nie można w ogóle zapisać ustawień biosa bo wtedy się on blokuje tak jakby coś siedziało w jakiejś pamięci flash albo w miejscu gdzie są zapisywane ustawienia biosa.

Podejrzewam, więc że to jakiś wirus blokuje możliwość zapisu ustawień biosa i zastanawiam się czy np upgrade biosa by coś pomógł albo po prostu podmiana obecnego biosa na takiego samego ale ściągniętego ze stronki.

Jakieś pomysły albo sugestie co to może być?

Victor

Miałem tak z moim Epoxem 8rda3I na enforcie 2 i ogólnie zmiana biosiu nic nie pomagała musiałem zmienić płytę główną

To się nie dzieje od początku. To się stało parę dni temu.

A może bateria na płycie głównej wyładowała się?

Jeżeli to bateria to niech zobaczy czy wyświetla mu się poprawna godzina zazwyczaj przy słabej bateri windows niezapisuje godziny

Bateria jest dobra, sprawdziłem i byłoby nawet lepiej gdyby była uszkodzona albo rozładowana. Zdecydowałem się ją wyjąć, ponieważ nie ma możliwości zapisu ustawień biosa, a co za tym idzie można w ogóle komputer uruchomić .

Dodane 28.03.2009 (So) 11:51

Nikt więcej nie jest w stanie mi nic poradzić?