Ustawienia kolorów monitora

Witam,

ktoś wie czy są jakieś programy które ustawią mi prawidłowe kolory monitora. Obecnie mam takie ustawienia że masakra, chwila moment i mnie oczy bolą guzikami monitora próbowałem dziesiątki różnych kombinacji kontrastu, gammy i jaskrawości i po jakimś czasie jak oczy przywykną to zaczynają boleć. Mój monitor to LG W2052TQ, w ogóle on jakiś kijowy jest bo jak postawię obok eeepc to na tym biel jest naprawdę bielą, a na tym LG to jest szarość. W monitorze nie ma nigdzie ustawienia jasności, nawet w sterownikach karty graficznej. Próbowałem również prztykać parametrami R G B ale tu również nie mam pojęcia jakie powinny być prawidłowe.

Pierwsze słyszę, aby w monitorze nie było ustawienia jasności :o Co do ustawień w strownikach karty graficznej to w produktach nVidii jest cała masa ustawień w Panelu Sterowania nVidia

No właśnie w ustawieniach kart nvidia na screenach widzę pozycja jasność, ja mam ati i mam tylko gamma, jaskrawość i kontrast, chyba że jasność to jaskrawość albo kontrast?

Pobaw się gammą a dowiesz się do czego służy. Zwykle rozjaśnia cały obraz. Jasność = jaskrawość.

Kontrast – parametr elektrooptyczny obrazu, który określa stosunek luminancji maksymalnej do luminancji minimalnej.

Współczynnik określający różnicę pomiędzy jasnością najciemniejszego i najjaśniejszego punktu na wyświetlaczu jest istotnym parametrem. Monitor o wysokim kontraście, gdy skonfigurowany do pracy z optymalną jasnością (do pracy biurowej jest to 150 cd/m2) będzie prezentował obraz wyraźny, czytelny, a zarazem przyjazny dla wzroku. Niższa jasność i jednocześnie wysoki kontrast pozwolą na uzyskanie lepszych barw, czerń stanie się bardziej zróżnicowana i głęboka, a biel zachowa odpowiednią jaskrawość (źródło: Wikipedia)

http://www.obiektywni.pl/czytelnia/artykul-204-0.php :-"