Ustawienia Nortona 2009

Witam.

Po zainstalowaniu Nortona 2009, przy linkach w Google pojawiały mi się bądź to zielone, bądź szare ikonki z informacją o bezpieczeństwie konkretnego linka. Od pewnego czasu ikonki Nortona przestały się pojawiać. Może coś przestawiłem w ustawieniach Nortona lub IE8. Szukałem szukałem i nie mogę znaleźć tych ustawień. Czy może mi ktos pomóc, jak to z powrotem uruchomić, bo to naprawdę przydatny bajer. Od razu wiadomo - czy link jhest sprawdzony i czy jest wiarygodny (bezpieczny).

Pozdrawiam

Najpierw sprawdź czy masz włączony “pasek narzędzi Nortona” w przeglądarce (jak nie masz to PPM na górny pasek narzędziowy w przeglądarce, i włącz go). Na tym pasku jest takie zielone lub w Twoim przypadku żółte lub czerwone kółko, klikasz na nie i włączasz ochronę przed wyłudzaniem danych.

Dodane 04.04.2009 (So) 14:49

Jak to zrobisz co napisałem wyżej, i nic się nie poprawi. To klikasz Norton obok tego kółka -> Ustawienia funkcji Ochrona tożsamości i tam włączasz wszystko lub jak chcesz to tylko Podaj dokładne informacje o witrynie.

Właśnie w tym tkwi mój cały problem, że ten pasek Nortona mam cały czas. Problem mam z tym, że jeszcze wczoraj oprócz tego paska po wpisaniu w Googlach tematu wyszukiwania i po znalezieniu linków do konkretnego tematu - przy każdym z linków ze stroną miałem jedną z widniejących małych ikonek, w zależności od sprawdzenia bezpieczeństwa przez Nortona. Znalazłem stronkę ze zbliżonymi opcjami. Ale tylko on-line można stronki sprawdzać. Nie mogę znaleźć wtyczki, aby współracowała bezpośrednio z IE8. http://safeweb.norton.com/

home_gems_pl.jpg?1232988019

Wczoraj wieczorem zrobiłem tylko taki manewr - zainstalowałem Firefoxa. Tylko tak dla weryfikacji aplikacji - mówią, że jest lepszy od IE8. Ale jakoś nie przypadł mi do gustu więc go odinstalowałem i powróciłem z powrotem do IE8. Od tej pory nie mam już tych ikonek. Wydaje mi się, że to pewnie jakaś brakująca wtyczka, ale nic w sieci nie mogę znaleźć. Przecież musi coś być - nie wymyśliłem sobie tego. Ten pasek Nortona jest OK, ale pokazuje tylko bieżącą otwartą stronę. A te ikonki informowały mnie, w co wchodzę. Wygoda niesamowita wiedząc gdzie włazisz.

Dodane 04.04.2009 (So) 17:00

Rozwiązałem problem. Ściągnąłem nowe aktualizacje do NIS2009 i do IE8. Przeprowadziłem czyszczenie systemu TuneUpUtilitis2008 i juz wszystko wróciło do normy. Sorki za kłopot. Pozdrawiam! !!

Swoją drogą ta funkcja Nortona jets bardzo przydatna - korzystam z niej od kilku miesięcy.